• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Komunikat V dla podatników

   Komunikat V dla podatników

Szanowni Podatnicy i Przedsiębiorcy z Gminy Grójec!

        Pragnę przypomnieć, że w Komunikacie I dla Podatników zamieszczonym na stronie internetowej Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu i na Facebooku informowałem, że z uwagi na dobro mieszkańców podjąłem decyzję o wstrzymaniu prowadzenia wszelkich spraw egzekucyjnych związanych z podatkami w Gminie Grójec tj. wystawiania upomnień oraz kierowania tytułów wykonawczych do organów egzekucyjnych w przypadku występowania zaległości w spłacie tych należności do odwołania. Wyrazem tej decyzji było wydanie Zarządzenia nr WO.0050.93.2020 Burmistrza Gminy i Miasta Grójec z dnia 22 kwietnia 2020r. w sprawie: zawieszenia prowadzenia czynności wystawiania upomnień i tytułów wykonawczych na podatników zalegających z wpłatą zobowiązań podatkowych.

Czytaj więcej...

Komunikat IV dla Przedsiębiorców

Komunikat IV dla Przedsiębiorców

Szanowni Podatnicy i Przedsiębiorcy z Gminy Grójec

           Z ogromną satysfakcją pragnę Państwa poinformować, że w dniu 4 czerwca 2020r. weszła w życie podjęta z mojej inicjatywy przez Radę Miejską w Grójcu uchwała Nr XXIII/186/20 z dnia 25 maja 2020r. w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości grup przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19 (wirusa SARS-CoV-2). Uchwała została przyjęta jednogłośnie przez Radnych.

Czytaj więcej...

Komunikat III dla podatników

Szanowni Podatnicy i Przedsiębiorcy z Gminy Grójec

           Pragnę Państwa poinformować, zgodnie z zapowiedzią w II Komunikacie dla podatników, że w dniu 17 kwietnia 2020r. weszła w życie zmiana art. 15zzzh ustawy z dnia 2 marca 2020 r.o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. 2020 poz. 374, 568 i 695)), wprowadzona ustawą z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 tzw. "TARCZA 2".

Czytaj więcej...

Pomoc psychologiczna dla personelu medycznego i służb

psychologDo Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu zgłosiła się Pani Katarzyna Dupla-Poprawska: psycholog-seksuolog, terapeuta, która oferuje bezpłatne wsparcie psychologiczne dla personelu medycznego i służb, które walczą z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Aby uzyskać pomoc należy skontaktować się mailowo lub telefonicznie.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 510 760 960.

Maseczki ochronne od wolontariuszek

AAAmaseczka20 kwietnia 2020 inicjatorka ruchu szycia maseczek ochronnych z materiałów zakupionych przez Urząd Gminy i Miasta Grójec Barbara Lipska przekazała aż 720 gotowych maseczek dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy.

Pani Barbara produkcją zajęła się wraz ze swoimi koleżankami, którym z całego serca dziękujemy: Marioli Gutkowskiej, Aldonie Wójcik, Elżbiecie Desce, Anecie Krajewskiej, Krystynie Dzikowskiej Augusiewicz, Karolinie Gozderze, Agnieszce Skowronowskiej, Ewie Kalicie, Jadwidze Widelskiej.

AAAmaseczka2

Zmiany obostrzeń związanych z COVID 19

Nowa Normalność zaproponowana na konferencji prasowej Premiera oraz Ministra Zdrowia to plan znoszenia obostrzeń związanych z COVID-19 w kolejnych czterech etapach, których dokładne terminy nie są jeszcze znane, ponieważ będą wprowadzane w tempie zależnym od nowych przypadków zakażeń i sytuacji w szpitalach.

Od 20 kwietnia 2020 roku (poniedziałek) będzie obowiązywać ETAP I:

▪️ zmiana zasad w handlu i usługach – w lokalach usługowych do 100 metrów kwadratowych będą mogły przebywać 4 osoby na jedną kasę, powyżej 100 metrów kwadratowych – 1 osoba/15 metrów kwadratowych powierzchni,

▪️ możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych (w tym uprawianie sportu, jeśli od tego zależy Twoja kondycja psychiczna) z zachowaniem odpowiedniego dystansu oraz z zakrytymi ustami i nosem,
▪️ umożliwiony wstęp do parków i lasów, korzystanie z placów zabaw wciąż wzbronione,

▪️ kult religijny, udział w nabożeństwach – złagodzona liczba uczestników: 1 osoba/15 metrów kwadratowych powierzchni,

▪️ zniesienie zakazu przemieszczania się bez opieki dorosłego osób powyżej 13. roku życia.
_____

ETAP II (data nieznana): otwarcie sklepów budowlanych w weekendy, otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych z ograniczeniami, otwarcie instytucji kultury (bibliotek, muzeów, galerii sztuki).

ETAP III (data nieznana): otwarcie zakładów fryzjerskich i kosmetycznych, sklepów w galeriach handlowych, stacjonarnej gastronomii (z ograniczeniami); organizacja wydarzeń sportowych do 50 osób w otwartej przestrzeni bez udziału publiczności, organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach, klasach szkolnych 1-3 przy ustaleniu maksymalnej liczby dzieci w sali lekcyjnej.

ETAP IV (data nieznana): otwarcie klubów fitness, siłowni, salonów masażu, solariów, teatrów i kin w nowym reżimie sanitarnym.

Obowiązkowe maseczki i kolejna partia środków ochrony trafiła do gminy Grójec

herbOd 16 kwietnia noszenie maseczek zakrywających usta i nos jest obowiązkowe. Używanie maseczek służy ograniczeniu dalszej transmisji wirusa przez osoby przechodzące COVID-19 bezobjawowo.

W aptekach na terenie naszej gminy nie brakuje maseczek jednorazowego oraz wielokrotnego użytku, a ich ceny oscylują w granicach 5-6 zł za sztukę. Rekomenduje się również wykonanie maseczek samodzielnie – są one ekologiczne, po użyciu należy je wygotować oraz wyprasować przy użyciu maksymalnej temperatury, co sprawi, że ponownie będą sterylne. Maseczkę można również zastąpić tkaniną.

Czytaj więcej...

Spot informacyjny #covid19 #zostańwdomu

mazowszeZapraszamy do obejrzenia spotu filmowego informującego o projekcie realizowanym przez samorząd województwa mazowieckiego przy wsparciu środków z #UE. Projekt dotyczy zakupu sprzętu medycznego dla mazowieckich szpitali niezbędnego do walki z epidemią #covid19.

Projekt „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” jest realizowany ze środków UE w ramach RPO WM 2014-2020. Całkowita wartość projektu to 150 mln zł.

Spot dostępny po adresem:  https://www.youtube.com/watch?v=9PdeFJ0UWhI

#covid19 #zostańdomu #funduszeUE #FunduszeEuropejskie #FunduszedlaMazowsza #UEpomaga  @MJWPU @Komisja Europejska w Polsce oraz @EU Regio Poland.