• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Spotkanie z sołtysami w Gminie Grójec

spotkanie soltysi mW środę 4 lutego 2015r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu odbyło się pierwsze spotkanie burmistrza oraz pracowników urzędu z nowo wybranymi sołtysami Gminy Grójec.

 

Na początku uroczystości głos zabrał Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Jacek Stolarski, który pogratulował sołtysom zwycięstwa w wyborach i życzył im dalszych sukcesów w przyszłej pracy społecznej. Zaznaczył również, że jest to ten rodzaj pracy, który wymaga ciągłego i pełnego osobistego zaangażowania na rzecz lokalnej społeczności.
W następnej kolejności Burmistrz Jacek Stolarski wraz ze swoim zastępcą Karolem Biedrzyckim wręczyli nowo wybranym sołtysom zaświadczenia o wyborze na sołtysów wsi i upominki w postaci teczek na dokumenty.

spotkanie soltysi1 d

spotkanie soltysi2 d

spotkanie soltysi3 d

spotkanie soltysi4 d

Następnie Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Jacek Stolarski złożył podziękowania czterem sołtysom, którzy zakończyli swoją pracę wraz z upływem kadencji. Osoby te otrzymały pamiątkowe imienne statuetki z herbem Grójca. W gronie wyróżnionych znaleźli się: Agata Pawlicka – Bikówek, Grażyna Sierakowska – Mirowice Parcela, Sylwester Matulka – Mirowice Wieś oraz Janusz Majcher – Lisówek.
Po części uroczystej przyszła kolej na drugą o charakterze roboczym. W tym fragmencie spotkania Sekretarz Gminy Jolanta Stykowska poruszyła istotne kwestie dla funkcjonowania każdego sołectwa. Omawiane były sprawy związane z inkasem podatku, opłatami za odpady komunalne i zbliżającymi się wyborami do izb rolniczych.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, dając okazję do swobodnych rozmów przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku.