• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Dzień otwarty w Publicznym Gimnazjum im. Prymasa Tysiąclecia w Grójcu

24 marca 2015 r. nauczyciele i uczniowie Publicznego Gimnazjum w Grójcu witali szóstoklasistów z terenu Miasta i Gminy oraz ich rodziców w progach szkoły. Dzień Otwarty wpisał się w kalendarz  ważnych wydarzeń gimnazjalnych.

 Impreza odbywała się na zasadach Festiwalu Nauki. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali najróżniejsze prezentacje. Ich młodsi koledzy ze szkół podstawowych w ciągu dwóch godzin  mogli „posmakować” w sensie przenośnym i dosłownym tego, co na co dzień robią gimnazjaliści.

Goście obejrzeli inscenizacje przedstawień po polsku i niemiecku, poznali zasady udzielania pierwszej pomocy, uczestniczyli w strategicznych grach historycznych oraz w konkursach z języka polskiego, angielskiego, rosyjskiego i historii. Młodzi odwiedzający pokonywali biologiczny tor przeszkód, odbyli niezwykłą podróż z fizyką i otarli się o magiczną chemię. Szóstoklasiści podziwiali, jak młodzież rozwija swoje talenty muzyczne, taneczne, plastyczne, kulinarne i językowe. Ponadto odwiedzający obejrzeli wystrój sal lekcyjnych i korytarzy.

Goście gimnazjum otrzymali wiele drobnych upominków w postaci naklejek, długopisów, bonów na piątkę, zachętek, motywców i głowołamańców.

Gospodarze wydarzenia są zadowoleni z frekwencji (ok. 260 gości) oraz z gimnazjalistów, którzy w czasie imprezy wykazali się profesjonalizmem. Ponadto składają również podziękowania nauczycielom, którzy z ogromną inwencją przygotowali program na Dzień Otwarty.   


Info. gimnazjum