• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Winda dla niepełnosprawnych w gimnazjum

Rozpoczęły się prace przy budowie windy dla osób niepełnosprawnych w Publicznym Gimnazjum im. Prymasa Tysiąclecia w Grójcu.

Platforma dźwigowa będzie urządzeniem transportowym o napędzie śrubowym zlokalizowanym w duszy istniejącej klatki schodowej. Jej konstrukcję stanowi stalowy, samonośny szyb o ścianach wypełnionych bezpiecznym szkłem.

Przyjęte rozwiązanie techniczno – materiałowe i sama lokalizacja sprawiają, ze winda doskonale wkomponowuje się w część budynku, w której będzie zamontowana, będąc uzupełnieniem przestrzeni komunikacyjnej.

Ponadto w ramach przedsięwzięcia powstanie pochylnia dla osób niepełnosprawnych, która ułatwi im dostanie się do budynku szkoły.

Wykonawcą inwestycji jest Zakład Metalowo-Elektrotechniczny „BAJPAX” z Nieznanic, a jej całkowity koszt to 135 694,63 zł. Prace zostaną zakończone do 21 sierpnia 2015r.

Budowa windy, zakup schodołazu umożliwiającego pokonywanie pozostałych różnic poziomów, wyznaczenie na istniejącym parkingu miejsca dla pojazdu osoby niepełnosprawnej oraz już dostępna specjalnie dostosowana toaleta przyczyniają się do ostatecznego rozwiązania problemu barier architektonicznych dla uczniów gimnazjum, których możliwość poruszania się jest ograniczona.

winda 2d

Budowa windy

winda 3d

Część klatki przeznaczona na windę (po prawej stronie)

podjazd 4d

Budowa podjazdu dla osób niepełnosprawnych