• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Wręczenie nagród w konkursie "Malujemy Naturę"

natura mW środę, 9 listopada w Grójeckim Ośrodku Kultury odbyła się gala podsumowująca konkurs "Malujemy Naturę" zorganizowany przez Związek Międzygminny pod Nazwą "Natura" we współpracy z GOK, Centrum Edukacji Ekologicznej w Radomiu oraz gminami - członkami związku. Podczas imprezy wręczono nagrody wyłonionym laureatom.

Celem konkursu była popularyzacja ochrony środowiska poprzez właściwą gospodarkę odpadami komunalnymi oraz działania edukacyjne nastawione na selektywna zbiórkę odpadów. W rywalizacji mogły brać udział przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu 8 gmin będących członkami Związku (Grójec, Warka, Jasieniec, Chynów, Belsk Duży, Błędów, Goszczyn i Promna). Dopuszczalne były następujące techniki prac: plastyka, literatura, plakat.

Oceny prac dokonała komisja powołana przez organizatorów w składzie:
1. Karol Biedrzycki - przewodniczący,
2. Tadeusz Zakrzewski - Vice przewodniczący,
3. Anna Merska - członek,
4. Małgorzata Zacharska- członek,
5. Ilona Feliksiak - członek,
6. Edyta Pająk - członek,
7. Agnieszka Szyszka – sekretarz.

Po obejrzeniu i wyłonieniu laureatów spośród IV kategorii wiekowych jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii I wiek 4-6 lat (dzieci z przedszkola):

I miejsce – Kaja Stawińska, Przedszkole Samorządowe w Błędowie, opiekun – Monika Mydłowska
II miejsce – Julia Sobczak, Przedszkole przy PSP im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie,  
opiekun -  Ewa Biniszewska
III miejsce – Amelia Organiściak, Publiczne Przedszkole nr 1 w Grójcu, opiekun - Urszula Peszek

Wyróżnienia:
1. Alisa Regulska
2. Lena Piotrowska
3. Zofia Koncka
4. Oliwia Bąk
5. Natalia Sadkowska
6. Janina Kordes
7. Mateusz Brzeziński
8. Natalia Wojciechowska

W kategorii II wiek 6-9 lat (dzieci ze szkół podstawowych klas 0-3):

I miejsce – Bartłomiej Bednarski, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ziemi Grójeckiej
w Zaborowie, opiekun -  Agnieszka Kot
II miejsce – Natalia Pietrzak, Publiczna Szkoła Podstawowa im. 11 Listopada 1918 w Gołoszach, opiekun - Halina Wojtecka
III miejsce – Monika Augusiewicz, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki
w Błędowie, opiekun -  Janina Wróblewska

Wyróżnienia:
1. Kinga Kazimierczak
2. Karol Kopeć
3. Klaudia Dziuba
4. Julia Łumińska
5. Jakub Radzimirski
6. Aleksander Rutkowski
7. Jakub Majak
8. Patrycja Czyżewska
9. Julia Łubińska
10. Luiza Długokęcka
11. Zofia Korzeńska
12. Julia Kobylarz
13. Julia Ziółkowska

W kategorii III wiek 10-12 lat (dzieci ze szkół podstawowych klas 4-6):

I miejsce – Kinga Kowalska, Publiczna Szkoła Podstawowa w Wilkowie, opiekun - Aleksandra Wacławek
II miejsce – Weronika Sobieraj, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce, opiekun - Agnieszka Skrzypczak
III miejsce – Kamila Niespodziewana, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Sułkowicach, opiekun - Dorota Cwyl

Wyróżnienia:
1. Kacper Kacprzak
2. Dominika Sokołowska
3. Patryk Ostrowski
4. Wiktoria Wojtysiak
5. Amelia Sochaczewska
6. Oliwia Czamara
7. Julia Góra
8. Julia Wrzosek
9. Michał Ługowski
10. Edward Radomski
11. Mateusz Szulc
12. Jan Korczak
13. Natalia Górzyńska
14. Beata Kępka
15. Julia Kieszek
16. Wenancjusz Gałązka
17. Dominik Cichecki
18. Maja Górska
19. Michał Mrozek
20. Gabriel Kusztal
21. Jakub Górniewicz
22. Kryspin Rozborski
23. Lena Kowalska
24. Weronika Dymińska

W kategorii IV wiek 13+  (uczniowie gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych):

I miejsce – Damian Zawadzki, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa  w Jasieńcu, opiekun - Agnieszka Zalewska
II miejsce –  Aleksandra Bednarek, Publiczne Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie opiekun – Aleksandra Wacławek
III miejsce – Maciej Dudek, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu Głuszec - Grójec w Grójcu, opiekun Lidia Wojnowska

Wyróżnienia:
1. Mateusz Nowakowski
2. Marlena Zgórzak
3. Aleksandra Kazimierska
4. Aleksandra Sybilska
5. Natalia Grochal

Przyznano również nagrody i wyróżnienia dla Placówek Oświaty wg kryterium ilości zgłoszeń prac do konkursu oraz ilości laureatów:

- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Jasieńcu
- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Sułkowicach

Wyróżnienia otrzymały:
- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. Cz. Sadłowskiego w Zbroszy Dużej
- Publiczna Szkoła Podstawowa im. 11 Listopada 1918 r. w Gołoszach

Część prac nagrodzonych w konkursie będzie można oglądać w galerii GOK w ramach wystawy "Sztuka Młodych" do dnia 6 grudnia br. Zapraszamy!

natura 1mnatura 2mnatura 3mnatura 4mnatura 5mnatura 6mnatura 7mnatura 8mnatura 9mnatura 10mnatura 11mnatura 12mnatura 13mnatura 14mnatura 15m