plakat obchodow gora m

„Wygraj życie dzięki marzeniom”

wygraj zycie mParaolimpijczycy: Justyna Kozdryk – sztangistka oraz szermierze Grzegorz Pluta, Radosław Stańczuk i Stefan Makowski gościli w dniu 16.03.2017r. w Publicznym Gimnazjum im. Prymasa Tysiąclecia w Grójcu. Zostali zaproszeni do naszej szkoły przez klasę 2c i wychowawczynię  Katarzynę Maciejewską – Żyłkę  przy dużym zaangażowaniu i wsparciu pani Anety Kurach (mama uczennicy z klasy 2c).

„Wygraj życie dzięki marzeniom” z takim projektem odwiedzili naszą szkołę niepełnosprawni sportowcy - szermierze z Fundacji Akademia Integracji. Podczas prezentacji gimnazjaliści mieli możliwość poznać szermierkę na wózkach i samodzielnie zawalczyć z najlepszymi zawodnikami w Polsce – członkami kadry narodowej, wielokrotnymi medalistami paraolimpijskimi, Mistrzami Świata i Europy. Kolejna część imprezy to wystąpienie pani Justyny Kozdryk - srebrnej medalistki Igrzysk Paraolimpijskich z Pekinu w podnoszeniu ciężarów oraz 8-krotnej mistrzyni świata w wyciskaniu sztangi leżąc.

Było to spotkanie integracyjno - edukacyjne o charakterze sportowym, które miało na  celu zmienić  sposób postrzegania przez uczniów osób niepełnosprawnych. Pokazać ich jako osoby mające wspaniałe zainteresowania, dążące do wyznaczonych celów i dzięki temu osiągające wysokie wyniki w sporcie. Nasi goście pokazali, że są niezwykłymi ludźmi pełnymi pasji i marzeń. Była to bardzo dobra lekcja tolerancji i akceptacji drugiego człowieka.

W spotkaniu wzięło udział ok. 110 uczniów naszej szkoły. Gimnazjaliści mieli możliwość naocznie przekonać się, że aktywność sportowa i otwarta postawa wobec świata to drogi prowadzące do sukcesu i do czerpania radości z życia.  Goście przestrzegali młodzież przed ryzykownymi zachowaniami, apelowali o zachowywanie na co dzień ostrożności, dbałości o własne bezpieczeństwo i zdrowie.

Katarzyna Maciejewska –Żyłka
PG w Grójcu

wygraj zycie 1dwygraj zycie 2d

Witam Państwa
na stronach serwisu
internetowego społeczności
Gminy i Miasta Grójec
 

Burmistrz
Jacek Stolarski

Załatw sprawę

wydzial gospodarki nieruchomosci
pomoc spoleczna oswiata

pszok1

 

certyfikat miejsce przyjazne seniorom