• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

nacoida

X edycja kampanii ''Zbieramy Krew dla Polski"

zbieramy mW sobotę, 10 czerwca br. pod supermarketem INTERMARCHE przy ul. Medalowej odbył się koordynowany przez Klub HDK-PCK "PULS" piknik połączony ze zbiórką krwi. Akcja ta przeprowadzona została w ramach X edycji ogólnopolskiej kampanii organizowanej przez Grupę Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż pod hasłem „ZBIERAMY KREW dla POLSKI”. Dzięki wspódziałaniu Kierownictwa INTERMARCHE w Grójcu i Klubu HDK-PCK ''PULS'' w Grójcu oraz wolontariuszom załoga ambulansu RCKiK z Radomia zebrała ponad 11 litrów krwi od 25 honorowych dawców.

Poborowi krwi towarzyszyły dodatkowe atrakcje dla dawców krwi i ich rodzin. Najmłodsi mogli nie tylko otrzymać drobne upominki, jak słodycze czy balony, ale mogli liczyć także na pomalowanie buziek, zabawę bańkami czy wziąć udział w przygotowanych grach i zabawach.

Straż pożarna przygotowała dla wszystkich przybyłych pokaz ratownictwa drogowego polegający na uwalnianiu poszkodowanego zakleszczonego w uszkodzonym samochodzie. Policja pokazała swój samochód oraz jego wyposażenie. Wszyscy chętni mogli także zapoznać się z procedurą udzielania pierwszej pomocy, którą dzielnie demonstrowała wolontariuszka z LO Natalia Muzyka.

Dziękuję druhom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu i funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Grójcu za demonstrację sprzętu i pokazy. Za pomoc w organizacji wydarzenia i dostarczenie samochodu do pokazu straży pożarnej dziękuję firmie ''HELP'' Robert Cychner. Dziękuję wolontariuszkom Agnieszce Marlikowskiej i Magdalenie Sobkowiak z synem Przemkiem, które zorganizowały animacje dla dzieci oraz wolontariuszkom Katarzynie Wudarczyk i Natalii Muzyka. Dziękuję Zarządom CSI ''Jedność'' i BMB Sp.z o.o. za słodycze dla najmłodszych.

Podziękowania kieruję także do Burmistrza Gminy i Miasta Grójec oraz Starosty Grójeckiego za objęcie naszej akcji patronatem. Dziękuję Członkom Klubu HDK-PCK "PULS" w Grójcu: Agacie Wudarczyk, Dominikowi Zającowi, Piotrowi Marlikowskiemu i Dariuszowi Dąbrowskiemu.

Dziękuję wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wsparli czerwcową akcję X edycji kampanii ''Zbieramy Krew dla Polski".

Kolejna akcja o podobnym przebiegu odbędzie się dn. 9 września pod marketem BRICOMARCHE.  Serdecznie zapraszam.


                                                                         Prezes Klubu HDK-PCK ''PULS'' w Grójcu
Bogumił Kocięba

zbieramy 1dzbieramy 2d

Witam Państwa
na stronach serwisu
internetowego społeczności
Gminy i Miasta Grójec
 

Burmistrz
Jacek Stolarski

budzetobywatelski

Załatw sprawę

wydzial gospodarki nieruchomosci
pomoc spoleczna oswiata

poznaj

 

program

 

konkurs

 

szczepienia1

 

pszok1