• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

plakat obchodow gora m

Delegacja z Grójca z wizytą na Słowacji

wizyta 1mW dniach 13 - 15 lipca przedstawiciele Gminy Grójec: Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Grójec Karol Biedrzycki, radna Rady Miejskiej Aneta Tull oraz dyrektor Grójeckiego Ośrodka Kultury Grzegorz Rejer uczestniczyli w obchodach 62. Spišských trhov i 50. ročník Spišských výstavných trhov - Spiš Expo 2017 w mieście Spišska Nova Ves. Pierwsze wydarzenie jest związane z kolejną już rocznicą otwarcia spiskiego rynku, natomiast drugie to tradycyjnie odbywające się tutaj targi wystawiennicze.

Delegacja z Grójca po przybyciu na miejsce wzięła udział w obiedzie powitalnym. W gronie zaproszonych do Spišskiej gości znaleźli się również przedstawiciele miast: Nitra (Słowacja), Havlíčkův Brod (Czechy), L'Aigle (Francja), Clausthal - Zellerfeldu (Niemcy) oraz Kisújszállászu (Węgry). Po obiedzie delegaci zostali zabrani na wycieczkę do parku iluzji "Tricklandia" w Starým Smokovcu, a następnie udali się na wycieczkę w Tatry. Wieczorem miała miejsce uroczysta kolacja, na której burmistrz Spisskiej Ján Volný powitał przybyłych gości. W dalszej kolejności delegacje przedstawiły swoich członków. Goście z Grójca przekazali na ręce burmistrza goszczącego miasta: obraz "Pastelovego Koguta" autorstwa Agnieszki Kazały, skrzynkę jabłek z gospodarstwa sołtys Grudzkowoli, radnej Anety Tull, słodkości z Cukierniczej Spółdzielni Inwalidów „Jedność”, soki z Tłoczni Soków "Gwiazda" oraz materiały promocyjne miasta.

W piątek delegaci udali się do miasta Kežmarok, gdzie zwiedzali drewniany kościół oraz zamek - Kežmarský hrad. Po powrocie do Spišskiej goście wzięli udział w oficjalnym otwarciu święta na rynku. Po czym wszycy udali się do Miejskiej Reduty (siedziba teatru), gdzie kontynuowało uroczyste obchody.

Podczas wizyty delegaci z Grójca prowadzili rozmowy z gospodarzami nt. rozwijania współpracy kulturalnej pomiędzy zaprzyjaźnionymi miastami. Padła również propozycja, by zespół folklorystyczny ze Słowacji wziął udział w przyszłorocznych obchodach Święta Kwitnących Jabłoni. Strona słowacka otrzymała serdeczne zaproszenie do odwiedzenia naszego miasta przy okazji tego święta.

Pobyt delegacji zakończył się w sobotę rano, kiedy to po śniadaniu przedstawiciele Gminy Grójec udali się w drogę powrotną do domu.

wizyta 2mwizyta 3mwizyta 4mwizyta 5m

 

Witam Państwa
na stronach serwisu
internetowego społeczności
Gminy i Miasta Grójec
 

Burmistrz
Jacek Stolarski

Załatw sprawę

wydzial gospodarki nieruchomosci
pomoc spoleczna oswiata

pszok1

 

certyfikat miejsce przyjazne seniorom