• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

nacoida

Mieszkańcy mogą wybierać zwycięzców w programie „Decydujesz, pomagamy”

decydujeszDo 31 października klienci sklepów Tesco będą decydować jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”. W naszym regionie konkurują ze sobą: Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą „Postęp”, Powiatowe Wodne Ochotnicze Pogotowie i Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna. Jedna z nich otrzyma grant na realizację swojego pomysłu.

Odpowiedź na realną potrzebę

"Pierwsze dwie edycje programu pokazały nam jak wiele dobrego mieszkańcy są w stanie zrobić przy naszej pomocy. Fantastyczne inicjatywy, pozytywna energia i zaangażowanie organizacji, mieszkańców, klientów i pracowników Tesco utwierdza nas w przekonaniu, że program jest potrzebny. Naszym zdaniem wszystkie projekty są wspaniałe, już nie możemy się doczekać rezultatów tej edycji"  – mówi Daria Kulińska Członek Rady Fundacji Tesco.

Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich Komisja Grantowa wybrała 2 lub 3 najlepsze pomysły. Teraz mieszkańcy danego regionu wyłonią zwycięzców wśród autorów projektów, które dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. W regionie w gronie finalistów znalazły się:

Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą „Postęp”, które pomaga osobom niepełnosprawnym, które najbardziej są narażone na wykluczenie i marginalizację społeczną. Wspiera ich rozwój, wyrównujemy szanse, pokazuje ich potencjał twórczy, zawodowy, społeczny i zwalcza stereotypy. Środki z grantu przeznaczy na wyjazdy do teatru i opery dla osób z niepełnosprawnościami.

Powiatowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które dba o bezpieczeństwo nad wodą. Środki z grantu przeznaczy na zajęcia z doskonalenia pływania, udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznego zachowania nad wodą dla dzieci i młodzieży.

Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna, która działa w obszarze ochrony środowiska. Środki z grantu przeznaczy na sprzątanie fragmentu doliny Rzeki Jeziorki - brzegów rzeki, okolicznych zarośli, a także samej rzeki z wykorzystaniem kajaków.

O tym, który projekt zwycięży i otrzyma grant w wysokości 5000 złotych, zdecydują mieszkańcy regionu.

"Obrady jury w III edycji były bardzo trudne. Wszystkie organizacje wykazały się dużym zaangażowaniem i podjęcie decyzji odnośnie tych, które przejdą pod etap głosowania, nie było proste. Cieszymy się, że pracujemy przy projekcie, który wzbudza tyle emocji" – mówi Adam Chabiera, koordynator Programu „Decydujesz, pomagamy”; Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.  

Liczy się każdy głos            
Każdy może wziąć los w swoje ręce i oddać głos na inicjatywę, która jego zdaniem najlepiej wesprze lokalne społeczności. Zasady głosowania są bardzo proste. W każdym sklepie Tesco klienci sieci za każde dokonane zakupy otrzymają specjalny żeton, który będą mogli wrzucić do urny konkursowej z trzema przegrodami.  W ten sposób oddadzą głos na projekt, który ich zdaniem jest najlepszy i to właśnie on powinien otrzymać dofinansowanie na jego realizację. Zwycięży ten pomysł, który otrzyma najwięcej głosów. Już w trakcie głosowania na stronie internetowej programu będzie można obserwować, jak radzą sobie finaliści w poszczególnych regionach. Finałowe wyniki i lista zwycięzców programu zostanie opublikowana po 13 listopada 2017  na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.

Wszystko w rękach mieszkańców
To już trzecia edycja programu organizowanego przez Tesco i Fundację Tesco. Lista finalistów, którzy biorą udział w głosowaniu dostępna jest na stronie internetowej programu. Uczestnicy programu z całej Polski powalczą o granty o łącznej sumie 625 000 złotych. O tym, kto otrzyma dofinansowanie na zrealizowanie swoich wymarzonych pomysłów, zdecydują mieszkańcy poszczególnych regionów w otwartych głosowaniach w sklepach Tesco.

Witam Państwa
na stronach serwisu
internetowego społeczności
Gminy i Miasta Grójec
 

Burmistrz
Jacek Stolarski

budzetobywatelski

Załatw sprawę

wydzial gospodarki nieruchomosci
pomoc spoleczna oswiata

poznaj

 

program

 

konkurs

 

szczepienia1

 

pszok1