• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Festyn rodzinny pełen atrakcji

festyn mJak co roku z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbywa się w Grójcu festyn rodzinny. 11 listopada Hala Spartakus zgromadziła po południu tłumy mieszkańców. Program artystyczny zapowiadał się bardzo atrakcyjnie.

Po raz pierwszy w historii naszego festynu mogliśmy podziwiać pokaz tresury psów przygotowany przez Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, gdzie szkolone są psy na potrzeby służby w policji. Podczas kilkuminutowej prezentacji odbył się pokaz tresury posłuszeństwa ogólnego psów służbowych oraz pokaz agresji i ćwiczeń obrony przy użyciu psów patrolowo-tropiących, który zrobił na widzach ogromne wrażenie.
 
Tańczyć każdy może...
Jak mówią słowa znanej piosenki: „Śpiewać każdy może...”, ale nie tylko, bo tańczyć również każdy może! Przekonaliśmy się o tym oglądając pokazy grup tanecznych od przedszkolaków i młodzieży po seniorów. Na scenie wystąpiły grupy dzieci i młodzieży działające przy GOK pod okiem Krzysztofa Pracownika, prezentując tańce nowoczesne oraz taniec towarzyski oraz grupy ze Studia Tańca Alchemia Dance Zone pod opieką Pauliny Asendrych. Można było również podziwiać występ seniorek z Koła Seniora Familia, które udowadniają, że wiek wcale nie musi być barierą w tańcu.
 
Pokaz baniek mydlanych
Każdego roku na festynie rodzinnym gościmy artystów z programu „Mam Talent”, w tym roku odwiedziła nas Inna Biliaieva – finalistka 10. edycji „Mam Talent”. Inna i jej pokaz baniek mydlanych zrobiły ogromne wrażenia zarówno na dzieciach, jak i na dorosłych. Wszyscy lubimy bańki, ale te były niezwykłe, w wręcz magicznym wydaniu. Duże, małe, różnokolorowe, bańki w bańkach, z dymem, parą wodną i ogniem, a do tego pięknie zaprezentowane przez Innę stworzyły niesamowite widowisko zapierające dech w piersiach.
 
Rolki
Szkółka rolkarska SOUL prowadzona przez instruktora Grzegorza Krajewskiego zaprezentowała pokaz jazdy na rolkach w wykonaniu dzieci uczestniczących w zajęciach. Mogliśmy również podziwiać pokaz czołowych polskich zawodników we freestyle’u i jeździe szybkiej na rolkach: Ewelinę Czaplę i Wojciecha Barana.
 
Orkiestra
Orkiestra OSP Grójec towarzysząca wielu uroczystościom zarówno w mieście, jak i poza nim, wystąpiła w Hali Spartakus z wpadającym w ucho big bandowym repertuarem. Kapelmistrzem orkiestry od 2013 roku jest Paweł Rama, a naukę gry na instrumentach prowadzi Krystian Adamkowski.
 
Lasery, dj i skrzypek
Na koniec programu mogliśmy podziwiać pokaz laserowy do muzyki dj Salisa – mistrza Polski dj-ów oraz Maestro Chivesa – uczestnika 7 edycji programu „Must be the music” gdzie uzyskał 4x TAK i bardzo pozytywne opinie jurorów. Od najmłodszych lat eksperymentuje z muzyką elektroniczną czego efektem jest płączenie dźwięku skrzypiec z brzmieniem klubowym - live act.
Zwieńczeniem całości była loteria z nagrodami ufundowanymi przez pełnomocnika burmistrza ds. Uzależnień. Zwycięzcom gratulujemy!


 
Ilona Feliksiak-Kozerska

festyn 2mfestyn 1mfestyn 3mfestyn 4mfestyn 5mfestyn 6m