• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Tłumy na Orszaku Trzech Króli w Grójcu

orszak m6 stycznia 2018 r. po raz trzeci ulicami Grójca przeszedł Orszak Trzech Króli. W tym roku pogoda dopisała, a na orszaku pojawiły się tłumy mieszkańców.

Orszak prowadziła gwiazda, za którą podążali, grający marsze, członkowie OSP Grójec. Dalej konno jechali Trzej Królowie, za nimi z flagami szli harcerze z hufca ZHP Grójec, szczudlarze: dwa anioły i diabełek, zespół muzyczny pod przewodnictwem Piotra Pękackiego oraz pozostali uczestnicy orszaku.

Podczas orszaku harcerze rozdawali korony, śpiewniki oraz naklejki. Przeszliśmy, wspólnie kolędując, trasę od kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Grójcu - ulicą Jana Pawła II, aleją Niepodległości, następnie ulicą Krótką i Zatylnią, a kulminacja i zakończenie orszaku odbyło się na rynku miejskim w Grójcu, gdzie królowie złożyli dary i pokłonili się Dzieciątku.

Później mogliśmy podziwiać piękne przedstawienie jasełkowe pt. "Czwarty Król" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Grójcu pod okiem Pań Ewy Sujeckiej oraz Justyny Krawczyk. Na zakończenie orszaku wystąpiła schola "Fletnia Pana" z parafii Miłosierdzia Bożego, która porwała nas do wspólnego kolędowania.

Dla uczestników orszaku 1. Orel przygotował ciepłą herbatę oraz pyszną zupę grochową.

Co roku Orszak Trzech Króli w Grójcu powstaje dzięki współpracy wielu organizacji i instytucji działających na terenie Grójca: Grójeckiego Ośrodka Kultury, parafii pw. Św. Mikołaja w Grójcu, parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Grójcu, szkół z terenu Grójca: PSP Nr 1, PSP Nr 2, PSP Nr 3, oddziałów gimnazjalnych w Grójcu, Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu, Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu, Urzędu Gminy i Miasta Grójec, ZHP Grójec, Scholi Fletnia Pana przy parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu, Komendy Powiatowej Policji Grójec, Straży Miejskiej w Grójcu, Jednostki Wojskowej Ogrodzienice oraz Orkiestry OSP Grójec.      

       
Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Organizatorzy

Zdjęcia: Adrian Nojek

orszak 1morszak 2morszak 3morszak 4morszak 5morszak 6m