• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

 

600 lecie banner

Z okazji nadchodzącego Jubileuszu 600-lecia Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im W. S. Laskowskiego w Grójcu oraz Grójecki Ośrodek Kultury przygotowały 3 konkursy:

Konkurs literacki m Konkurs multimedialny m Konkurs na piosenkę o Grojcu m

Likwidacja kasy w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu.

herbZ dniem 30.06.2019 roku następuje likwidacja kasy w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu.
Płatności na rzecz gminy można dokonywać:

- kartą płatniczą w budynku urzędu

- przelewem bankowym na konto urzędu 64 1240 5703 1111 0000 4901 3690

- w każdym oddziale Banku Pekao S.A. bez ponoszenia kosztów prowizji. Najbliższy oddział Banku Pekao S.A . znajduje się w Grójcu przy ul. Bankowej 11.

Pracownia Orange już działa!

pracownia mLaptopy, konsola PS4, gogle VR, i co najważniejsze, możliwość organizowania zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży – oto skarby, które czekają na mieszkańców Grójca w Pracowni Orange.

Dwa tygodnie ostrej kampanii promocyjnej i namawiania znajomych do głosowania jesienią ubiegłego roku poskutkowało zwycięstwem w konkursie Fundacji Orange, dzięki czemu mogliśmy urządzić dobrze wyposażoną salę informatyczną. Dawna sala językowa, zwana salą AK, przeszła gruntowny remont: wymieniono instalację elektryczną i sieciową, założono nowe oświetlenie i obniżono sufit, zamontowano kilkanaście gniazd dla komputerów i innych urządzeń multimedialnych.

Dzięki tym zmianom mieszkańcy będą mogli korzystać w Pracowni z zajęć komputerowych, robotyki, grafiki i animacji, Internetu czy montażu filmowego. Przede wszystkim Pracownia stanie się miejscem gdzie młodzież może wspólnie spędzać czas na dobrej zabawie, poznawaniu nowych przyjaciół i zainteresowań.

20 stycznia odbyło się oficjalne otwarcie Pracowni,w ramach zimowej edycji konwentu gier i fantastyki Geek Expansion. Uroczyste przecięcie wstęgi wykonali: burmistrz Grójca Jacek Stolarski, zastępca burmistrza Karol Biedrzycki, komendant Straży Miejskiej Andrzej Jakubiak oraz oczywiście gospodarz Pracowni, dyrektor Grójeckiego Ośrodka Kultury, Grzegorz Rejer.

Otwarcie Pracowni było też świetną okazją do przedstawienia materiału filmowego grupy „Pamięć dla Przyszłości Grójec”, do której należy młodzież z grójeckiego Gimnazjum. W krótkim filmie dokumentalnym zapaleni odkrywcy historii naszego regionu przedstawili genezę powstania Grójca oraz całą masę ciekawostek związanych z jego zabytkami. Gorąco liczymy na dalekosiężną współpracę z młodymi filmowcami w ramach Akademii Filmowej „Chaplin”, która będzie korzystać z zasobów Pracowni Orange.

Przybyłych gości, głównie dzieci i młodzież, zaprosiliśmy do udziału w dwóch turniejach gier wideo – bijatyki Injustice z bohaterami komiksów (Batman, Superman, Joker) na PS4 oraz turowej gry strategicznej w klimatach literatury fantasy Heroes III. Zwycięzcy w nagrodę za swój trud otrzymali kubki, smycze, gry wideo, plakaty oraz vouchery, które ufundowali: sklep Games4U Grójec, Komputronik Grójec, United Chicken Grójec, a także Grójecki Ośrodek Kultury.

Oprócz działań w Pracowni wolontariusze Klubu Gier i Fantastyki GROFAN przygotowali quizy z wiedzy o serialu Gra o Tron, gier wideo, a także fantastyki (film, komiks, gra, książka). W Galerii GOK odbyły się zajęcia z grami planszowymi. Dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach programu „Tu mieszkam, tu zmieniam” zakupiliśmy kilkanaście nowych tytułów, a patron naszego klubu, wydawca Granna, ufundował nagrody rzeczowe do turnieju Capital.

Jako wolontariusze GROFANu jesteśmy bardzo dumni z naszej bogato wyposażonej Pracowni, albowiem da nam to potężny zastrzyk do działania na terenie naszej gminy i okolic w promocji nowych technologii i aktywnego spędzania czasu przy planszówkach. Już po feriach ruszamy do okolicznych szkół by przy użyciu gier zachęcać dzieci do poszerzania zainteresowań.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.grofan.gokgrojec.pl gdzie zamieściliśmy Regulamin Pracowni Orange oraz kontakt do koordynatorów, którzy mogą wypożyczyć Wam na weekend do domu gry planszowe z naszej biblioteczki.      

Łukasz Haśkie
Klub GROFAN

pracownia 1mpracownia 2mpracownia 3mpracownia 4mpracownia 5mpracownia 6m