• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4
piknik pilkarski m 
 

Ul. Wyszyńskiego gotowa

wyszynskiego mZakończyły się roboty przy budowie ul. Wyszyńskiego - łącznika pomiędzy ulicami Piłsudskiego i Jana Pawła II wraz z infrastrukturą i oświetleniem ulicznym. W ramach zadania powstały: 311 metrowy odcinek jezdni o nawierzchni bitumicznej, a wraz z nią sieć wodociągowa, sieć kanalizacji sanitarnej z przyłączami, sieć kanalizacji deszczowej, obustronny chodnik oraz oświetlenie uliczne.

Wykonawcą inwestycji była firma FAL-BRUK  Sp. z o.o., Sp. kom. z siedzibą w Warszawie. Umowna wartość zadania to 1 571 940,00 zł brutto. Gmina Grójec uzyskała w części umarzalną pożyczkę w wysokości: 207 000 zł na sieć kanalizacji sanitarnej oraz 204 000 na kanalizację deszczową z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. 

„W trosce o bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych powstał piękny odcinek drogi z oświetleniem i chodnikami. Myślę, że mieszkańcy będą zadowoleni, ponieważ jest to idealny skrót pomiędzy dwoma ruchliwymi ulicami. Jestem przekonany, iż nowo wybudowany łącznik ulicy Wyszyńskiego odciąży ulicę Józefa Piłsudskiego.” - mówi zastępca burmistrza Karol Biedrzycki.

wyszynskiego 1mwyszynskiego 2mwyszynskiego 3mwyszynskiego 4mwyszynskiego 5mwyszynskiego 6m