• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4
plakat turniej mazowsze mikolajki2019m plakat wigilia2 m

XIV Grójeckie Biegi Papieskie

biegi m14 kwietnia w niedzielne popołudnie na stadionie miejskim przy ul. Laskowej w Grójcu odbyła się XIV Edycja Grójeckich Biegów Papieskich upamiętniających Papieża Polaka św. Jana Pawła II. Organizatorem przedsięwzięcia było Mazowieckie Stowarzyszenie Karate w Grójcu i Szkoła Sportów Walki MARCELI TEAM. Honorowy Patronat objął Burmistrz Gminy i Miasta Dariusz Gwiazda.

Krótką rozgrzewkę poprowadził trener sportów walki Marceli Bińkowski, który też przybliżył zebranym zasady uczestnictwa i otworzył Biegi. Następnie ks. Dziekan Zbigniew Suchecki pobłogosławił biegających i sam przyłączył się do biegu.

204 osoby przebiegły 2152 okrążenia (długość okrążenia ok. 400 m), co dało 862 km. Najmłodsi biegali za rękę z rodzicami, a były to dzieci dwu- i trzyletnie. Najstarszym biegaczem okazał się Bogdan Czacharowski, doświadczony maratończyk. Najdłuższy dystans przebiegł Zbigniew Krawczak - 20 km. Najwytrwalszymi biegaczami MARCELI TEAM byli Maciek Dąbkowski (15 km 200 m) i Krzysztof Nowacki (14 km). Klub organizatora reprezentowały 23 osoby. Do Biegu przyłączyli się też radni miejscy Dariusz Prykiel i Karol Biedrzycki.

Pogoda i nastroje dopisywały a po biegu uczestnicy otrzymywali pamiątkowe medale, picie i słodycze. Koordynator Biegu Marceli Bińkowski pragnie podziękować wszystkim, którzy w różny sposób przyczynili się do organizacji XIV Edycji Grójeckich Biegów Papieskich.

 

                                                                                                                                                               MARCELI TEAM