• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Akcja "Odzyskujemy Świąteczną Energię" zawitała do Grójca!

choinkiZamiast do kosza - trafiły do recyklingu. Mowa o bożonardzenowych, żywych choinkach, które od mieszkańców Grójca zebrała firma Celsium w ramach akcji „Odzyskujemy Świąteczną Energię”! Akcję, która spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta, Honorowym Patronatem objął Burmistrz Miasta Grójec Dariusz Gwiazda.
W sumie zebranych zostało ponad 800 drzewek, które niebawem zostaną spalone w specjalnym biomasowym kotle, a następnie zamienione na proekologiczne ciepło, które wróci do mieszkańców i ogrzeje ich domy.

Żywa choinka to odpad, który trudno sklasyfikować, a utylizacja świątecznych drzewek stanowi problem. Naprzeciw potrzebom mieszkańców wyszła firma Celsium ze Skarżyska-Kamiennej. We wtorek 21 stycznia na ulice naszego miasta wyruszył specjalny choinkobus, aby zebrać świąteczne drzewka od wszystkich, którzy wcześniej dokonali zgłoszenia za pośrednictwem strony Facebook firmy Celsium. Specjalnie przygotowany na tę okazję bus wzbudził niemałe zainteresowanie, a sama akcja cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców, którzy do ostatniej chwili zgłaszali chęć przystąpienia i łącznie przekazali ponad 800 choinek.

- W tym roku pierwszy raz zorganizowaliśmy akcję „Odzyskujemy Świąteczną Energię". Cieszy nas fakt, że do akcji przyłączyły się władze miast w regionie, media lokalne, a mieszkańcy bardzo przychylnie zareagowali - w Grójcu zebraliśmy ponad 800 drzewek. Wykorzystując nasz potencjał i nowoczesne kotły biomasowe utylizujemy drzewka zamieniając je na eko energię, która wróci do mieszkańców - mówi Dagmara Nowak-Trochimiuk, rzecznik prasowy Celsium i dodaje - widząc zainteresowanie i reakcje mieszkańców z pewnością w przyszłym roku zrealizujemy drugą edycję akcji, a w międzyczasie będziemy też realizowali inne eko inicjatywy zwiększające świadomość w tym zakresie.

Organizatorzy zapowiadają, że akcja będzie kontynuowana w przyszłym roku. Inicjatywa wpisuje się w proekologiczne wartości firmy. Jest jedną z kilku akcji, które pozytywnie wpływają na nasze środowisko. Dzięki zaangażowaniu w recykling, wszyscy wspólnie przyczyniamy się do zmniejszenia produkcji dwutlenku węgla w naszym mieście.