• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

V Dzień dla dzieci w Kośminie

20 czerwca na terenie remizy OSP oraz na placu zabaw i boiskach sportowych w Kośminie już po raz piąty odbył się „Dzień dla Dzieci”.

Imprezę rozpoczął sołtys Kośmina Mirosław Banach od powitania uczestników i przybyłych gości: zastępcę Burmistrza Gminy i Miasta Grójec Karola Biedrzyckiego oraz komendanta Straży Miejskiej Sławomira Majewskiego.

Po części oficjalnej i tradycyjnym wspólnym zdjęciu zastępca Karol Biedrzycki zainicjował zabawę na boisku do koszykówki, gdzie rozegrano konkurs dla dzieci. Na zwycięzców rywalizacji czekały piłki do kosza. Natomiast na boisku do piłki nożnej zawodnik klubu FC Lesznowola Łukasz Siwiec poprowadził turniej piłkarski z udziałem 6 drużyn. Wszyscy zawodnicy otrzymali piłki, najlepsi strzelcy medale, a ich królem został Dominik Sadowski z Kośmina. Na sportowo było również na placu przy remizie, gdzie przez cały czas trwały konkursy i zabawy, których uczestników obdarowywano nagrodami i upominkami.

Podczas pikniku były też inne atrakcje przygotowane dla dzieci. Najmłodsi świetnie się bawili na dmuchanej zjeżdżalni, jeżdżąc na kucyku oraz bryczką. Sporym zainteresowaniem cieszył się wóz strażacki i radiowóz policyjny. Odważniejsi mogli pod okiem strażaków „postrzelać” strumieniami wody z prądownicy, zaś przy policyjnym radiowozie ustawiali się chętni do przymierzenia kajdanek i robienia zdjęć za kierownicą auta.

Przy dźwiękach muzyki ujawniały się talenty taneczne najmłodszych, a zmęczeni pod parasolami mogli znaleźć wspaniałe wypieki domowe pań z Kośmina, napoje, lody i różne przekąski. Nie zabrakło również ogniska i pieczonych kiełbasek.

Pod koniec zabawy wylosowano nagrodę niespodziankę spośród dzieci, które namalowały herb Kośmina. Prace zostaną wykorzystane do stworzenia oficjalnego herbu wsi.

W tym roku „Dzień dla dzieci” obchodził swój jubileusz, dlatego organizatorzy w sposób szczególny dziękują wszystkim, którzy przez te lata pomagali tworzyć imprezę, a zwłaszcza: mieszkańcom Kośmina, strażakom z OSP Kośmin, Burmistrzowi Gminy i Miasta Grójec Jackowi Stolarskiemu, komendantowi Straży Miejskiej w Grójcu Sławomirowi Majewskiemu, dyrektorowi Grójeckiego Ośrodka Sportu Jerzemu Binkiewiczowi oraz radnemu powiatowemu Dariuszowi Piątkowskiemu.

Mirosław Banach/Anna Kamińska

dzien dla dzieci kosmin 1d

dzien dla dzieci kosmin 2d

dzien dla dzieci kosmin 3d

dzien dla dzieci kosmin 4d

Więcej zdjęć >> patrz