• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Szkoła w Lesznowoli ma nowe boisko

boisko 1mZakończyły się prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bajkopisarzy Świata w Lesznowoli.


W ramach całego zadania wykonano boisko wielofunkcyjne o wymiarach 32 x 54 m z nawierzchni poliuretanowej, na które składają się boisko do piłki nożnej, dwa boiska do siatkówki i dwa boiska do koszykówki. Dla potrzeb widzów zostały ustawione trzy trybuny mieszczące łącznie 108 osób. W miejscach narażonych na wybicie piłki poza boisko ustawiono piłkochwyty. Ponadto zbudowano bieżnię lekkoatletyczną o wymiarach 6 x 72 m usytuowaną wzdłuż istniejącego ogrodzenia od strony ul. Krótkiej. Teren wokół boiska i bieżni odpowiednio utwardzono.

Bardzo cieszy mnie fakt powstania boiska wielofunkcyjnego i bieżni lekkoatletycznej w Lesznowoli. Od września zamiast małej sali gimnastycznej dzieci będą miały do dyspozycji nowoczesny obiekt sportowy. Z całą pewnością lekcje w-fu na świeżym powietrzu zyskają na atrakcyjności. Mam nadzieję, że nowe boisko spełni oczekiwania zarówno dzieci, jak i dorosłych. – podkreślił zastępca burmistrza Karol Biedrzycki.

Wartość inwestycji wynosiła 737 385 zł. Wykonawcą robót była firma Eurocourt Sp. z o.o. z Radomia. Prace zakończono w przewidzianym terminie.

Budowa boiska to kolejna inwestycja na terenie sołectwa Lesznowola. Dwa lata wcześniej rozbudowana została szkoła, a w ubiegłym roku powstał parking. W tym roku planuje się jeszcze wykonanie chodnika dla pieszych.

boisko 2mboisko 3mboisko 4m