• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Gmina Grójec nagrodzona w III edycji konkursu „EKOpozytyw MAZOWSZA”

eko pozytyw mWe wtorek, 25 października w  Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie odbyło się wręczenie nagród w konkursie „EKOpozytyw MAZOWSZA”. Wśród laureatów była również Gmina Grójec uhonorowana w kategorii "Samorząd przyjazny środowisku Mazowsza". Czek na 10 tys. złotych oraz statuetkę odebrał burmistrz Jacek Stolarski.

Konkurs odbył się już po raz trzeci. Jego celem jest promowanie działalności podmiotów i instytucji z terenu województwa mazowieckiego w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej, które w roku kalendarzowym, poprzedzającym rok ogłoszenia konkursu, w sposób wyróżniający charakteryzowały się największą aktywnością i osiągnięciami w działaniach proekologicznych oraz w budowaniu świadomości ekologicznej wśród mieszkańców Mazowsza.

O tytuł „EKOpozytyw MAZOWSZA” w 10 kategoriach tematycznych rywalizowały łącznie 42 instytucje. Kapituła Konkursowa przyznała łącznie 9 nagród finansowych wraz ze statuetkami oraz 29 wyróżnień.

Laureaci III edycji konkursu „EKOpozytyw MAZOWSZA”:
I. OCHRONA WÓD
Laureat - Gmina Belsk Duży (powiat grójecki)
Wyróżnienie -
1. Gmina Borowie (powiat garwoliński)
2. Gmina Nowa Sucha (powiat sochaczewski)
3. Kozienicka Gospodarka Komunalna Spółka z o.o.

II. GOSPODARKA WODNA
Laureat - Gmina Dębe Wielkie (powiat miński)
Wyróżnienie -
1. Gmina Myszyniec (powiat ostrołęcki)
2. Gmina Solec n/Wisłą (powiat lipski)
3. Gmina Zawidz (powiat sierpecki)

III. ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII
Laureat - nie wybrano laureata
Wyróżnienie -
1. Las Woda Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
2. Województwo Mazowieckie – Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. Brata Zenona Żebrowskiego w Czarni

IV. OCHRONA POWIETRZA
Laureat – Powiat Miński
Wyróżnienie -
1. Gmina Ojrzeń (powiat ciechanowski)
2. Gmina Miasta Przasnysz (powiat przasnyski)
3. Gmina Wyśmierzyce (powiat białobrzeski)

V. OCHRONA POWIERZCHNI ZIEMI
Laureat – Gmina Kołbiel (powiat otwocki)
Wyróżnienie -
1. Gmina Strzegowo (powiat mławski)
2. Gmina Wyszków (powiat wyszkowski)
3. Gmina Zaręby Kościelne (powiat ostrowski)

VI. EDUKACJA EKOLOGICZNA (jednostki samorządu terytorialnego)
Laureat – Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
Wyróżnienie -
1. Gmina Garwolin (powiat garwoliński)
2. Gmina Korytnica (powiat węgrowski)
3. Gmina Siedlce (powiat siedlecki)

VII. EDUKACJA EKOLOGICZNA (inne podmioty)
Laureat – Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku
Wyróżnienie -
1. Fundacja alter eko z siedzibą w Warszawie
2. Fundacja Lokalna Akcja Specjalna z siedzibą w Milanówku
3. Fundacja Przestrzeń Publiczna z siedzibą w Warszawie

VIII. OCHRONA PRZYRODY
Laureat - Towarzystwo Ochrony Siedlisk „ProHabitat” z siedzibą w Białymstoku
Wyróżnienie -
1. Fundacja „Aktywni Razem” z siedzibą w Łącku
2. Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie
3. Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian” z siedzibą w Warszawie

IX. POZYSKIWANIE ŚRODKÓW UNIJNYCH
Laureat – Gmina Ożarów Mazowiecki (powiat warszawski-zachodni)
Wyróżnienie -
1. Gmina Konstancin Jeziorna (powiat piaseczyński)
2. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o. o. w Węgrowie
3. Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej Sp. z o.o.

X. SAMORZĄD PRZYJAZNY ŚRODOWISKU MAZOWSZA
Laureat - Gmina Grójec (powiat grójecki)
Wyróżnienie -
1. Gmina Paprotnia (powiat zwoleński)
2. Gmina Zakrzew (powiat radomski)
3. Gmina Zwoleń (powiat siedlecki)


eko pozytyw 1meko pozytyw 2m

 eko pozytyw 3m

 eko pozytyw 3m

 eko pozytyw 3m

 eko pozytyw 3m