• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

plakat obchodow gora m

Delegacja ze Słowacji z wizytą w Grójcu

delegaci mPodczas tegorocznego Święta Kwitnących Jabłoni, w dniach 19 – 21 maja Gminę Grójec odwiedziła delegacja z miasta partnerskiego Spišská Nová Ves w składzie: Peter Petko – dyrektor lasów w mieście Spišská Nová Ves, Michal Komara – komendant Straży Miejskiej, Michal Demečko - radny miasta oraz Ján Staňa – przedstawiciel urzędu miasta.

Delegaci przybyli do Grójca w piątek popołudniu. Tego samego dnia wieczorem odbyła się oficjalna kolacja powitalna, w której oprócz gości,  uczestniczyli również burmistrz Jacek Stolarski, jego zastępcy Tadeusz Krzyżanowski oraz Karol Biedrzycki, a także dyrektor GOK-u Grzegorz Rejer, dyrektor GOS-u Jerzy Bińkiewicz i dyrektor ZGK-u Andrzej Borzechowski. Po kolacji delegaci zostali zaproszeni na koncert Ani Wyszkoni na Placu Targowym w Kobylinie.

W sobotę rano goście ze Słowacji uczestniczyli w Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych, a następnie w towarzystwie zastępców burmistrza Tadeusza Krzyżanowskiego i Karola Biedrzyckiego udali się na zwiedzanie pałacu w Małej Wsi. Przybyłych po XVIII – wiecznym kompleksie oprowadzili manager obiektu Łukasz Rejer oraz jego właściciel Leszek Barański. Gospodarze barwnie opowiedzieli o historii tego miejsca, jego losach w rękach kolejnych zarządców oraz o tym, co dzisiaj dzieje się w murach zabytkowej posiadłości. Po wizycie w pałacu delegaci odwiedzili tłocznie Soków „Gwiazda”, gdzie na degustację soków jabłkowych zaprosił ich właściciel firmy Wojciech Gwiazda. Po powrocie do Grójca goście zjedli obiad i po krótkim wypoczynku udali się na basen, aby obejrzeć efekty niedawnej modernizacji obiektu. Wieczorem delegaci ze Spisskiej wraz z burmistrzem Jackiem Stolarskim i jego zastępcami Tadeuszem Krzyżanowskim oraz Karolem Biedrzyckim wzięli udział w koncertach artystów występujących w ramach Święta Kwitnących Jabłoni na Placu Targowym.

W niedzielę po wczesnym obiedzie pożegnalnym goście ze Słowacji udali w się w drogę powrotną.

delegaci 1mdelegaci 2mdelegaci 3mdelegaci 4mdelegaci 5mdelegaci 6mdelegaci 66mdelegaci 7mdelegaci 8m

Witam Państwa
na stronach serwisu
internetowego społeczności
Gminy i Miasta Grójec
 

Burmistrz
Jacek Stolarski

Załatw sprawę

wydzial gospodarki nieruchomosci
pomoc spoleczna oswiata

pszok1

 

certyfikat miejsce przyjazne seniorom