• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

plakat obchodow gora m

Święto Kwitnących Jabłoni 2017

s mJuż po raz 58. obchodziliśmy Święto Kwinących Jabłoni. To były dwa dni pełne atrakcji i niesamowitych wrażeń.

Inauguracja święta odbyła się w poniedziałek, 15 maja koncertem Karoliny Łopuch i Macieja Czemplika. Karolina Łopuch to wokalistka obdarzona wyjątkową zdolnością interpretacji tekstów polskich utworów, a jej wykonania charakteryzują się wyjątkową refleksyjnością i magicznym klimatem. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych – m.in. Złotej Nagrody im. Andrzeja Zauchy podczas VII Festiwalu "Serca Bicie" w Bydgoszczy w 2015 r. Natomiast Maciek Czemplik to gitarzysta jazzowy, akompaniator w duetach z wokalistkami, producent, aranżer i muzyk sesyjny.

Duet wykonał utwory autorstwa Maćka Czemplika, a także takich autorów jak m.in. Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka, Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora.

Koncert inaugurujący Święto Kwitnących Jabłoni oraz dwa główne dni święta poprowadził muzyk, artysta, wulkan energii – grójczanin Paweł "Biba" Binkiewicz. Jak się okazało, "Biba" nie tylko świetnie gra i śpiewa, ale też i prowadzi niezłe "bibki"

Tłumy na koncercie
Ze świętowaniem wystartowaliśmy w piątek, 19 maja festiwalem tańca "Kocham taniec", podczas, którego zaprezentowały się grupy taneczne działające przy Grójeckim Ośrodku Kultury: grupa dziecięca i młodzieżowa pod opieką Krzysztofa Pracownika oraz seniorki ze Stowarzyszenia Biesiada, a także grupa z Love Dance Academy.

Następnie na scenę wkroczył punkowo-rockowy zespół Dekolt. Zespół powstał w 1991 r. w Piekarach Śląskich z inicjatywy braci Sławomira i Dariusza Alcerów, zagorzałych punk rockersów. Dekolt to świetne teksty i dobra muzyka, czego próbkę mieliśmy już w tym roku, w styczniu podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chłopaki świetnie się spisali, przypadli do gustu WOŚP-owej publiczności, więc postanowiliśmy zaprosić zespół na Święto Kwitnących Jabłoni i to była bardzo dobra decyzja. Zespół zagrał równie dobrze jak podczas swojego pierwszego występu w Grójcu. Mimo wczesnej pory i jeszcze niewielkiej frekwencji, pod sceną pojawiła się grupka fanów zespołu, którzy świetnie się bawili.

Po tak mocnych punk-rockowych klimatach przeskoczyliśmy na klimaty bardziej liryczne, spokojne, czyli koncert zespołu Mikromusic, podczas którego zgromadziła się spora grupka młodzieży. Styl muzyki jaki grają jest określany na trip hop z wpływami jazzu. Grupa została założona w 2002 roku we Wrocławiu przez Natalię Grosiak i Dawida Korbaczyńskiego. W 2004 roku zespół był finalistą opolskich debiutów.

Największe tłumy zromadziły się jednak na występie gwiazdy wieczoru Ani Wyszkoni. Piosenkarka zaśpiewała swoje nowe utwory, ale także wszystkim znane przeboje jak, "Pan i Pani", „Biegnij przed siebie” czy "Agnieszka".

Czadoman porwał publiczność
Drugi dzień świętowania rozpoczęliśmy o godz. 16.00 na Placu Targowym w Grójcu Wielkim Koncertem Święta Kwitnących Jabłoni. Wystąpili laureaci grójeckich festiwali oraz soliści i Chór Miasta Grójec pod dyrekcją Jarosława Praszczałka i opieką wokalną tenora Jana Zakrzewskiego.

Następnie na scenie świetnie zaprezentował się nowy grójecki zespół Metro grający wpadające w ucho pop-rockowe kawałki.

O 19.30 na scenę wkroczył Czadoman. Licznie zgromadzona publiczność szalała przy hitach: "Ruda tańczy jak szalona", czy "Bo to jest miłość". Na koniec koncertu do publiczności powędrowała koszulka Czadomana, a potem przyszedł czas na wspólne selfie z fanami i rozdawanie autografów.

Po disco polowych klimatach nastąpiła zmiana repertuaru i na scenie pojawiła się góralska Kapela Hanki Wójciak.

Jednak najwięcej osób, szczególnie młodzieży, pojawiło się na koncercie gwiazdy sobotniego wieczoru – zespołu Happysad. Ich koncert trwał prawie dwie godziny i zakończył się kilkoma bisami. Widać było, że zespół ma rzeczywiście wielu fanów w Grójcu.

Wydarzenia towarzyszące
W sobotę, na rynku miejskim w Grójcu odbywały się dwa ważne wydarzenia: Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych oraz konkurs na Króla/Królową Szarlotki.

Królem Szarlotki 2017 został pan Grzegorz Barszcz. Do konkursu zgłoszono 11 szarlotek, a łączna długość Społecznej Grójeckiej Szarlotki wyniosła 4,55 metra. Ciasta oceniała Komisja w składzie: Jacek Stolarski – burmistrz Gminy i Miasta Grójec, Leszek Przybytniak – radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Aneta Tul – sołtys miejscowości Grudzkowola, radna Gminy i Miasta Grójec, Anna Turska-Tomaszewska – Królowa Szarlotki 2016 oraz Dorota Przybylska - członkini prężnie działającego stowarzyszenia „Kultywator” z Bończy, w której świat się nie kończy.

Tego dnia na rynku miejskim w Grójcu wystąpił również znany grójecki zespół Sektor A. Z kolei o godz. 14.00 odbyła się parada motocykli oraz piknik motocyklowy na placu targowym w Grójcu.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych tradycyjnie, jak co roku, w ramach Kwitnącej Jabłoni odbył się Otwarty Turniej Brydża Sportowego, w którym udzial wzięło 46 par. Zwyciężyli Maciej Kowalski i Grzegorz Kula z woj. mazowieckiego, para z Grójca Jan Bors i Leszek Popiel, zajęła 6 miejsce.         

Ilona Feliksiak

s 1ms 2mms 3ms 4ms 5ms 6ms 7ms 8ms 9ms 10ms 11ms 12ms 13ms 14ms 15ms 16ms 17ms 18ms 19m

Witam Państwa
na stronach serwisu
internetowego społeczności
Gminy i Miasta Grójec
 

Burmistrz
Jacek Stolarski

Załatw sprawę

wydzial gospodarki nieruchomosci
pomoc spoleczna oswiata

pszok1

 

certyfikat miejsce przyjazne seniorom