• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Potrawy z Gminy Grójec nagrodzone podczas dożynek

dozynki mGmina Grójec zajęła trzecie miejsce w konkursie na najlepszą potrawę regionalną podczas Dożynek Powiatowych, które odbyły się 3 września w Lewiczynie. Zostaliśmy również wyróżnieni w kategoriach: najładniejsze stoisko oraz najładniejszy wieniec dożynkowy.

W konkursie kulinarnym gminę reprezentowała restauracja "Arena Smaku", która przygotowała udko z kaczki muśnięte sosem pomarańczowym w asyście karmelizowanych jabłek i kopytek makowych, domową nalewkę babci Basi z aronii i aromatycznej wiśni oraz kruszoną bezę otuloną chmurką mascarpone z orzeźwiającymi owocami leśnymi, pokrytą delikatną rosą wiśniową. "Arena Smaku" przygotowała również poczęstunek dla gości odwiedzających gminne stoisko. Racuszki z jabłkami, szarlotka, ciasto ze śliwką, ciasto z kremem i galaretką, krem z białych warzyw i krem z cukinii znalazły szerokie grono swoich fanów. Wiernych miłośników przyciągały także pyszne, świeżo wyciskane soki z tłoczni soków "Gwiazda". Na stoisku Gminy Grójec nie mogło zabraknąć soczystych jabłek, w które zaopatrzyła nas sołtys Grudzkowoli, radna Rady Miejskiej w Grójcu, pani Aneta Tull. Jak co roku na gości czekały również cukierki z Cukierniczej Spółdzielni Inwalidów „Jedność”.
 
Tradycyjnie na stoisku można było zaopatrzyć się w katalogi promocyjne Gminy Grójec, widokówki, kubeczki z grójeckimi motywami, smycze i magnesy.

Aranżacją stoiska w tym roku zajęły się panie Patrycja Rusin i Anna Daria Merska, które postawiły na akcenty inspirowane kwiatami łąkowymi oraz ferią barw pejzażu wiejskiego. Odwiedzający stoisko mogli również podziwiać obrazy malowane przez plastyków ze „Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Grójeckiej”: pastele pani Bożeny Grzejszczyk, akryle pani Marii Jakubczyk, "pastelove koguty” pani Agnieszki Kazały, hafty pani Teresy Matulki, owoce na płótnie pani Moniki Szczepańskiej - Wojtasik. Słodki element dekoracji stanowiły także ciastka artystyczne wykonane przez panią Monikę Szczepańską - Wojtasik. Natomiast sam namiot, stoliki, krzesła i obrusy zapewnił nam pan Paweł Jackowski, a kostki słomy pan Marek Pietrzak z Grudzkowoli.

W konkursie na wieniec Gmina Grójec zgłosiła wieniec tradycyjny w kształcie korony składający się z mieszanki zbóż z charakterystycznymi dla naszego regionu jabłkami, zakończony krzyżem z wiązek suszonego lnu. Autorką wieńca była pani Aneta Tull.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i zaopatrzenie stoiska gminnego oraz przygotowanie potraw i wieńca. Zapraszamy za rok!

dozynki 1mdozynki 2mdozynki 3mdozynki 4mdozynki 5mdozynki 6mdozynki 7mdozynki 8mdozynki 9mdozynki 10mdozynki 11mdozynki 12mdozynki 14mdozynki 15m