• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Wigilia Miejska na Rynku

w mW niedzielę, 17 grudnia na Rynku w Grójcu odbyła się Wigilia Miejska dla mieszkańców. W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Jacek Stolarski, jego zastępca Karol Biedrzycki, radni Rady Miejskiej, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, goście. Oprawę muzyczną zapewnili: zespół wokalno – instrumentalny Fletnia Pana oraz Orkiestra OSP Grójec. Przybyli mogli również posłuchać kolęd w wykonaniu solistów Chóru Miasta.

Wigilię rozpoczął ks. Stefan Kazulak od przeczytania fragmentu Pisma Świętego. Następnie ks. dziekan Zbigniew Suchecki w kilku zdaniach zachęcił zebranych do głębszego i bardziej refleksyjnego przeżywania nadchodzących świąt. W dalszej kolejności głos zabrał Burmistrz Jacek Stolarski, który podziękował wszystkim za przybycie i złożył najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Po krótkiej przemowie Burmistrz wraz z radnym Jerzym Kasicą rozdali opłatki wigilijne, a zebrani rozpoczęli składanie sobie życzenia.

Podczas spotkania na Rynek dotarli także harcerze z hufca ZHP Grójec, którzy przekazali na ręce burmistrza Betlejemskie Światełko Pokoju.

Na koniec wszyscy zebrani mogli się posilić czerwonym barszczem, wigilijnymi pierogami oraz kapustą z grochem.

w 1mw 2mw 3mw 4mw 4mmw 5mw 6mw 7mw 8mw 9mw 10mw 11mw 12mw 13mmw 14mw 15m