• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" w PSP nr 1

jestes mW piątek, 12 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. G. Narutowicza w Grójcu zorganizowano imprezę w ramach kampanii społecznej "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". W wydarzeniu wzięło udział 130 uczniów z klas VI.

Podczas spotkania obecni byli: Leszek Przybytniak - Radny Województwa Mazowieckiego, Karol Biedrzycki - Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Grójec, Zbigniew Mazurkiewicz - Zastępca Dyrektora WORD Radom, Radosław Kaczmarek - Naczelnik WRD KP Policji w Grójcu, Sławomir Maroszek - Prezes Zarządu OSP w Grójcu.

Uczniowie uczestniczyli w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu omówili tematykę filmu "...tak, chcę być bezpieczny". Natomiast strażacy z OSP przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo - oddechowej.

Kampania społeczna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” prowadzona jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Mazowiecką Radę Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego. Jednym z głównych celów działań jest nauczenie młodych uczestników ruchu drogowego, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku, zwłaszcza jesienią i zimą. Uczestnicy akcji dowiadują się nie tylko dlaczego trzeba nosić odblaski, ale także, jak je nosić, aby rzeczywiście poprawiały widoczność pieszego lub rowerzysty. Wszyscy uczestnicy kampanii otrzymują ufundowane przez samorząd województwa mazowieckiego zestawy elementów odblaskowych. Ponadto młodzi Mazowszanie zdobywają dodatkową wiedzę na różne tematy związane z bezpieczeństwem.

jestes 1mjestes 2mjestes 3mjestes 4mjestes 5mjestes 6m