• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Bal w przedszkolu nr 2 w Grójcu

karnawal1Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale przede wszystkim dla dzieci. Ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Dla przedszkolaków jest to dzień niezwykły i wyczekiwany.


W naszym Przedszkolu Nr 2 w Grójcu, w czwartek 8  lutego 2018r. odbył się bal przebierańców. W tym dniu pani Agnieszka B. oraz pani Anna Sz. przeniosły nas do Krainy Podwodnego Świata. Wraz z pomocą osób pracujących w przedszkolu stworzyły one przepiękną scenografię w której pojawiły się ośmiornice, żółwie, świecące meduzy, pompowane helem rybki oraz wiele kolorowych stworzeń morskich w otoczeniu wodorostów i koralowców.  Do dyspozycji dzieci była również ogromna ścianka fotograficzna, przy której można było zrobić pamiątkowe zdjęcia w  gronie przyjaciół.

Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali dla swoich dzieci ciekawe stroje. Spotkać można było m.in. ośmiornice, syrenki, rekiny oraz kolorowe rybki. Nie mogło również zabraknąć piratów.

karnawal3
W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Po prezentacji strojów przyszedł czas na wspólną zabawę prowadzoną przez ww. dwie nauczycielki przedszkola. Zabawa przeplatana była różnymi konkursami: wyścigi żółwi morskich, przeciąganie wodorostów, piraci i okręty czy bitwa na kule armatnie.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z  żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

karnawal4

Opracowały:
Anna Szewczyk, Justyna Szatan, Agnieszka Bobrowska