• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych"

mW dniu 1 marca na Placu Wolności odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych". W uroczystościach przebiegających zgodnie z ceremoniałem wojskowym udział wzięli: przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, poczty sztandarowe szkół i organizacji z terenu Gminy Grójec, kombatanci, młodzież z białobrzeskiego liceum oraz goście i mieszkańcy Grójca.

Na wstępie zebrani na placu odśpiewali Hymn Państwowy, po którym tradycyjnie odczytano Apel Pamięci. Następnie żołnierze 1. ORel oddali salwę honorową ku czci Żołnierzy Wyklętych. 

Na zakończenie przedstawiciele delegacji władz, instytucji, szkół, organizacji, goście i mieszkańcy złożyli wieńce pod pomnikiem Bohaterów Poległych o Wyzwolenie Narodowe.

Ostatnim akcentem uroczystości było zapalenie symbolicznego znicza.

Goście przybyli na plac Wolności mogli zapoznać się z wystawą tematyczną poświęconą historii Żołnierzy Wyklętych, zorganizowaną przez  klub wojskowy  z 1. Ośrodka Radioelektronicznego. Ponadto istniała również możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskiej zbiórce krwi pod hasłem „SpoKREWnieni Służbą” w ramach mobilnego punktu poboru krwi z RCKiK w Radomiu.

1d2d3d4d

nacoida

Witam Państwa
na stronach serwisu
internetowego społeczności
Gminy i Miasta Grójec
 

Burmistrz
Jacek Stolarski

budzetobywatelski

Załatw sprawę

wydzial gospodarki nieruchomosci
pomoc spoleczna oswiata

konkurs

 

szczepienia1

 

pszok1