• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

XIII Grójeckie Biegi Papieskie

biegi m29 kwietnia w słoneczne niedzielne popołudnie na stadionie GOS Mazowsze w Grójcu odbyła się XIII edycja Grójeckich Bi egów Papieskich pod Patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Jacka Stolarskiego. Jak co roku organizatorem biegów było Mazowieckie Stowarzyszenie Karate i Grójecka Szkoła Sportów Walki MARCELI TEAM.

235 uczestników pokonało w sumie dystans 804 km (2010 okrążeń). Na rozpoczęciu głos zabrał Zastępca Burmistrza Karol Biedrzycki, następnie ks. proboszcz Zbigniew Suchecki pobłogosławił wszystkich biegających, a koordynator przedsięwzięcia Marceli Bińkowski przybliżył sam start od strony technicznej.
 
Grójeckie Biegi Papieskie przypominają o Papieżu Polaku Janie Pawle II oraz dają możliwość oddania hołdu w sportowy sposób poprzez uczestnictwo w nich.
 
Pogoda i frekwencja jak zwykle dopisały, biegały całe rodziny, najmłodsi uczestnicy to dzieci dwu i trzyletnie, najstarsi to seniorzy. Pobiegła też cała drużyna piłkarska KS Lesznowola, licznie też stawili się zawodnicy MARCELI TEAM (26 osób).

Najwięcej okrążeń (okążenie to 400 m) pokonali Zbigniew Krawczak i Antoni Jacek po 55 okrążeń (22 km). Najstarszy uczestnik Bogdan Czacharowski przebiegł 10 km. Wyróżnić należy także: Przemka Szymańskiego i Daniela Gmaja, którzy pokonali po 50 okrążeń (20 km), Mariusza Pachockiego 45 okrążeń (18 km). Z Klubu organizatora na co dzień ćwiczący sporty walki trzej najlepsi biegacze to: Maciek Dąbkowski, Kacper Stelmasiński po 36 okrążeń (14 km 400 m) i Sebastian Niczewski 35 okrążeń (14 km).

Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe medale z wizerunkiem Papieża i herbem Miasta.

Brawa dla wszystkich biegaczy i zapraszamy za rok. Więcej zdjęć z imprezy na funpage'u Klubowym MARCELI TEAM Mazowieckie Stowarzyszenie Karate.  
 
 
                                                                                                                                                                                                                    Ze sportowym pozdrowieniem
                                                                                                                                                                                                                         MARCELI TEAM

biegi 1mbiegi 2mbiegi 3m