• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Nagroda burmistrza dla grójeckiego alpinisty

wreczenie mWe środę, 27 czerwca w Urzędzie Gminy i Miasta Grójec burmistrz Jacek Stolarski wręczył młodemu alpiniście, panu Kamilowi Wyrzykowskiemu nagrodę za siłę i odwagę w pokonywaniu własnej niepełnosprawności poprzez wspinaczkę wysokogórską. W spotkaniu uczestniczyli również pani skarbnik gminy Mariola Komorowska oraz dziadek nagrodzonego pan Józef Wyrzykowski.

Pan Kamil pomimo niepełnosprawności ruchowej rozwija swoją pasję, jaką jest turystyka wysokogórska. Grójczanin ukończył Zimowy Kurs Turystyki Wysokogórskiej, przemierzył drogi wielowyciągowe w Alpach, w ubiegłym roku zdobył Mont Blanc. Na początku lipca alpinista wyrusza na wyprawę, której celem jest zdobycie trzech siedmiotysięczników w paśmie gór Palmir w Kirgistanie - Piku Lenina, Khan Tengri oraz najtrudniejszej Pik Pabiedy.

Wręczając nagrodę w postaci specjalistycznego zegarka z nawigacją, burmistrz Jacek Stolarski wyraził nadzieję, że sprzęt będzie "dobrze służył" panu Kamilowi w rozwijaniu jego pasji, życzył również powodzenia podczas najbliżej wyprawy.

wreczenie 1mwreczenie 2mwreczenie 3m