• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

 

600 lecie banner

Z okazji nadchodzącego Jubileuszu 600-lecia Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im W. S. Laskowskiego w Grójcu oraz Grójecki Ośrodek Kultury przygotowały 3 konkursy:

Konkurs literacki m Konkurs multimedialny m Konkurs na piosenkę o Grojcu m

Likwidacja kasy w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu.

herbZ dniem 30.06.2019 roku następuje likwidacja kasy w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu.
Płatności na rzecz gminy można dokonywać:

- kartą płatniczą w budynku urzędu

- przelewem bankowym na konto urzędu 64 1240 5703 1111 0000 4901 3690

- w każdym oddziale Banku Pekao S.A. bez ponoszenia kosztów prowizji. Najbliższy oddział Banku Pekao S.A . znajduje się w Grójcu przy ul. Bankowej 11.

Pierwsze wnioski z ustawy „LEX DEWELOPER”

lexdevelopersW Biuletynie Informacji Publicznej zamieszczono cztery wnioski o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowych, złożone w oparciu o przepisy ustawy z dnia 5 lipca 2018 roku o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych i inwestycji towarzyszących (Dz. U. z 2018r., poz. 1496) zwanej „lex deweloper”. To ustawa, która pozwala na budowę budynków mieszkalnych, nawet jeśli nie jest to zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego. >>PRZEJDZ DO OGŁOSZEŃ W BIP

 

Była ona krytykowana m.in. przez samorządowców, którzy podnosili, że grozi chaosem przestrzennym i jest furtką do wpuszczenia inwestycji deweloperskich w miejsca, gdzie w innych okolicznościach by nie powstały.

Grójeckie wnioski dotyczą budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ulicach Polskiej Organizacji Wojskowej, Laskowej oraz Józefa Piłsudskiego (dwa wnioski). W informacjach o zamieszczeniu wniosków w BIP (zakładka Zawiadomienia o lokalizacji inwestycji mieszkaniowych w trybie specustawy) podano terminy oraz formę składania uwag do tych wniosków.