• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4
plakat turniej mazowsze mikolajki2019m plakat wigilia2 m

Od teraz na poczcie potwierdzimy tożsamość aplikacją mobilną mObywatel

mObywatelJuż od 23 kwietnia 2019 możemy odbierać przesyłki na poczcie pokazując dowód w aplikacji mObywatel. Wcześniejsze odmowy przekazania paczki odchodzą zatem do lamusa.

Aplikacja mObywatel nie jest „zamiennikiem” dowodu osobistego, ale może go zastępować w niektórych sytuacjach, np. na recepcjach, przy zakładaniu kart lojalnościowych, w hotelach, wypożyczalniach sprzętu sportowego, czy przy wejściu na basen lub siłownię.

 

W aplikacji są dokładnie te same dane, co w dowodzie osobistym użytkownika: imię i nazwisko, zdjęcie (to samo, co w dowodzie), data urodzenia, numer PESEL, numer i termin ważności dokumentu, a także informacja, kto wydał dowód osobisty.

Proces pobierania, instalowania i rejestracji w aplikacji przetestowali nasi urzędnicy – wszystko zajęło 10 minut, wraz z zakładaniem nieistniejącego jeszcze Profilu Zaufanego poprzez bankowość mobilną. Aplikacja jest intuicyjna i poprowadzi nas skrupulatnie przez całą procedurę.

Oprócz dowodu w aplikacji możemy również posługiwać się legitymacją szkolną i studencką. Niestety, w mObywatel nie można posiadać wersji cyfrowej prawa jazdy – ten dokument nadal musi funkcjonować fizycznie w naszym portfelu.

LINK do szczegółowych informacji rządowych na temat aplikacji mobilnej mObywatel:
https://obywatel.gov.pl/dokumenty-i-dane-osobowe/mdokumenty-potwierdzaj-tozsamosc-smartfonem

Materiał promocyjny Urzędu Gminy i Miasta Grójec