• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Ponad milion złotych na budowę drogi w Kośminie

mazovia mW ramach konkursu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” powiaty, gminy lub ich związki mogły ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 63,63 proc. kosztów kwalifikowalnych. Środki na dofinansowania pochodzą z programu PROW 2014–2020.


Inwestycje drogowe należą do bardzo kosztownych, dlatego samorządy chętnie aplikują o dodatkowe środki na ten cel. Nie inaczej było w przypadku tego naboru. Świadczy o tym ogromne zainteresowanie beneficjentów. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęło 167 wniosków opiewających na kwotę ponad 165 mln złotych. To czterokrotność kwoty, jaką mogliśmy przeznaczyć w ramach tego konkursu – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Tym bardziej cieszy nas fakt, że Gmina Grójec otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 1 mln 140 tys. złotych na budowę drogi gminnej nr 54 we wsi Kośmin. Biorąc pod uwagę gminy tzw. starego województwa radomskiego jest to najwyższa kwota dofinansowania.

Oprócz Gminy Grójec, środki pozyskała również gmina Błędów – kwotę w wysokości 378 tys. złotych, natomiast gmina Belsk Duży uzyskała 204 tys. złotych.

LINK do relacji: https://www.mazovia.pl

fot. Michał Słaby, www.mazovia.pl