Z KIM KOLĘDOWAĆ PRZYSZŁO?

8 stycznia 2008 r. grupa dzieci wraz z wychowawcami ze świetlicy socjoterapeutycznej przy PSP w Częstoniewie udała się do Warszawy na zaproszenie pań: Bogny Czechowskiej - artysty malarza i Moniki Bednarek- artysty grafika.Celem spotkania było wspólne kolędowanie z zaproszonymi gośćmi: aktorami - Anną Czartoryską, Borysem Szycem i prowadzącymi program
w radiu „Zet” – m.in. Rafałem Bryndalem.
W świątecznej atmosferze, przy kominku oraz nastrojowym oświetleniu świec, kolędy śpiewał chór chłopięcy „Gregorianum”. Wykonywane utwory brzmiały bardzo efektownie. Wspólnie z chórzystami śpiewaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy.


Przyszedł czas na wspomnienia. Wysłuchaliśmy opowieści znakomitych gości o ich dzieciństwie, początkach kariery, sukcesach i porażkach. Uzyskaliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Otrzymaliśmy autografy artystów i drobne upominki ufundowane przez radio „Zet”.
Na koniec spotkania dzieci wystąpiły z krótkim współczesnym utworem jasełkopodobnym „Nie tylko w Betlejem”.
To był naprawdę cudowny dzień. Przebiegał w rodzinnej, świątecznej atmosferze. Pozostanie na długo w naszej pamięci. Niech świadczą o tym ułożone przez dzieci słowa:
„Dla każdego z nas była to uciecha,
ponieważ mogliśmy tu przyjechać.
Bo my, zwyczajni grzeszni ludzie,
wędrujemy w ciągłym trudzie…”

PSP Częstoniew