O Grójcu

r-7.jpgW piątek 25.01.08 o godzinie 13.00 w sali konferencyjnej miejskiego ratusza odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanego obiektu.

Zgromadzonych gości powitał i zapoznał z przebiegiem prac remontowych Burmistrz Jacek Stolarski. Po Burmistrzu referat Pt: „Historia grójeckiej samorządności” wygłosił regionalista Remigiusz Matyjas. Odbył się również koncert fortepianowy Stana Lalowskiego.Remont grójeckiego ratusza trwał dwa lata, pochłonął około 2 mln zł. Budynek zachował swój pierwotny kształt zewnętrzny. Wnętrze zostało dostosowane do bieżących potrzeb.  W ramach remontu odrestaurowano główną kamienicę miejskiego magistratu oraz dwie (od strony ul. AK i od Placu Wolności) tworzące spójną architektoniczną całość. W ratuszu swoją siedzibę mają Straż Miejska, Urząd Stanu Cywilnego, a od połowy lutego również Rada Miejska. W tym samym miesiącu powinna rozpocząć działalność restauracja.


W wywiadzie z grudnia 2005 roku Burmistrz Jacek Stolarski tak odpowiadał na pytanie Artura Banasiewicza dotyczące remontu ratusza i przebudowy centrum miasta: "Jest to początek programu rewitalizacji centrum miasta. Jest ona niezwykle potrzebna z powodów społecznych, estetycznych, a także z powodów ekonomicznych. Chciałbym, aby centrum miasta stanowiło ośrodek życia ekonomicznego dlatego też potrzebna jest przebudowa ul. Mszczonowskiej, którą zapoczątkuje budowa bloku komunalnego i wyburzenia starych budynków przy tej ulicy i ul. Stokowej. Kolejne zadanie to przebudowa płyty rynku polegająca głównie na uregulowaniu nawierzchni, wypoziomowaniu, zbudowaniu kanalizacji deszczowej, oświetlenia, zaprojektowaniu zieleni, wybudowaniu nowej płyty i parkingów. To zadanie planuję zrealizować po zakończeniu remontu ratusza.”
Remont ratusza i budowę bloku komunalnego mamy za sobą, dokonano również dwóch rozbiórek przy ul. Mszczonowskiej. W bieżącej kadencji przebudowany zostanie grójecki rynek.