O Grójcu

Polonezem rozpoczął się Bal Gimnazjalny, na którym 26 stycznia 2008 r. bawiła się młodzież Publicznego Gimnazjum im. Prymasa Tysiąclecia w Grójcu.

Piękne odtańczenie poloneza przez uczniów kl. III jest tradycją naszej szkoły. Prezentowało się kolejno jedenaście oddziałów: od A do K, a po paradzie klasowej po płycie hali sportowej sunęło w tanecznym korowodzie 228 uczniów.

„I szły pary po parach hucznie i wesoło,

Rozkręcało się, znowu skręcało się koło,

Jak wąż olbrzymi...”

Tę ogromną grupę młodzieży do uroczystego tańca przygotowała pani Barbara Dąbrowska, dostarczając licznie przybyłej widowni (rodzicom, dziadkom), półgodzinnych wzruszeń.


Równie udany był program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Beaty Przerwy i Artura Szlisa przez uczniów klasy 3D i 3F. Uczniowie wykazali się umiejętnościami kabaretowymi, obyciem scenicznym i dużym poczuciem humoru. Oprawę choreograficzną programu przygotowała pani Joanna Jasińska, a dekorację hali pani Agnieszka Aleksandruk.

Po części artystycznej gimnazjaliści bawili się do godziny 23-ej przy muzyce dyskotekowej w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2.

Teraz wysiłek uczniów skupi się na rzetelnym przygotowaniu do egzaminów.

A zostało już tylko 87 dni!

T.U.Naduk