O Grójcu

W dniach 18.01-20.01.2008 we  Włoszech w miejscowości Rimini nad Adriatykiem  odbyły się Mistrzostwa Świata Karate Shotokan. W mistrzostwach wzięło udział ponad 500 zawodników i zawodniczek z   17 krajów  ( Rosja, Anglia, Chorwacja, Stany Zjednoczone, Czechy, Słowacja, Uzbekistan, Palestyna, Izrael, Słowenia, Polska, Grecja, Austria, Niemcy, Belgia, Italia, Ukraina ). Zawody były rozgrywane jednocześnie na sześciu matach przy których pracowało 50 sędziów.

Polska reprezentacja   liczyła 37 zawodników z klubów z całej Polski. Wywalczyła 15 medali (2 – złote, 9 – srebrnych, 4 – brązowe) i zajęła ostatecznie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej za Włochami i Belgią, otrzymując ogromny puchar. Wśród reprezentantów kraju znaleźli się również mieszkanicy Nowego Miasta nad Pilicą Jacek i  Krzysztof Chałupka. Bracia wywalczyli brązowe medale w kumite. Karate trenują od 17 lat, posiadają 2 dan karate i na co dzień związani są z Grójeckim Klubem Karate „Seiken”, Klubem Karate „Pilica” Nowe Miasto oraz Klubem Karate GOS Raszyn gdzie prowadzą zajęcia.

Kolejnym sprawdzianem który czeka przed Jackiem i Krzyśkiem będzie Ogólnopolski Turniej Karate WKF w Chynowie koło Grójca, jak również międzynarodowe zawody na Słowacji.