maraton_wawa_m

Mieszkaniec Grójca Marceli Bińkowski przebiegł swój pierwszy maraton

25 września 2011 r. odbył się 33 Maraton Warszawski. Na starcie na Placu na Rozdrożu stanęło ponad 5 tysięcy biegaczy.

Główną nagrodą Maratonu było Volvo XC60 Race, a otrzymał je zwycięzca John Sammy Kibet (Kenia), jego czas to 2.08.17. Marceli Bińkowski trasę Maratonu pokonał w czasie 5.21.10. O swoich przygotowaniach i udziale w 33 Maratonie Warszawskim opowiada: był to dla mnie i tak wielki sukces. Założenia były takie, aby przebiec i zmieścić się w limitowanym czasie 6 godzin. Wszyscy, którzy pokonali dystans 42 km 195m i nie przekroczyli tych wymogów czasowych otrzymali pamiątkowe medale. Takich osób było 4061.

maraton_wawa1_d

Do pokonania trasy Maratonu przygotowywałem się 3 miesiące, korzystając z obiektów GOS-u i pokonując co drugi dzień trasę 10-15 km. Zawsze lubiłem biegać, ale były to dużo krótsze dystanse, więc pokonanie takiego uważam za ogromny sukces.
Chciałbym podziękować Grójeckiemu Ośrodkowi Sportu Mazowsze za pomoc w przygotowaniach do 33 Maratonu Warszawskiego.