biegi papieskie m

VII GRÓJECKIE BIEGI PAPIESKIE

15 kwietnia na stadionie GOS Mazowsze odbyły się już po raz siódmy biegi poświęcone pamięci papieża Jana Pawła II. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Mazowieckie Stowarzyszenie Karate MARCELI TEAM we współpracy z Burmistrzem Gminy i Miasta Grójec p. Jackiem Stolarskim.

W akcję zaangażowali się również Dyrektor Grójeckiego Ośrodka Sportu p. Jerzy Binkiewicz oraz Body Line – Fitness Klub i jego właściciel p. Bartosz Radzio fundując uczestnikom napoje, wodę mineralną i batony. W tym roku biegaczy zawiodła trochę pogoda, ale dopisali uczestnicy, których na linii startu stanęło 138.

biegi papieskie1 d

biegi papieskie2 d

biegi papieskie3 d

Zdecydowaną większość stanowili uczniowie szkół grójeckich oraz osoby na co dzień związane z Klubem MARCELI TEAM z terenu Powiatu Grójeckiego. Coraz popularniejsze wydaje się być bieganie rodzinne, w tym roku biegało wielu rodziców ze swoimi pociechami. Pomysłodawca Biegów Papieskich p. Marceli Bińkowski był niezwykle mile zaskoczony tak duża frekwencją mimo deszczowej aury. Jak co roku tę sportową imprezę zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Grójca p. Jacek Stolarski, biorąc aktywny udział w bieganiu.

biegi papieskie4 d

biegi papieskie5 d

Cenną pamiątką dla każdego uczestnika był medal z wizerunkiem Papieża Jana Pawła II i herbem naszego miasta. W tym roku 138 osób przebiegło dystans 488 km. Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa.
Do zobaczenia za rok.

MARCELI TEAM

biegi papieskie6 d

biegi papieskie7 d

biegi papieskie8 d