wgrkis rowerowa trojka m

ROWEROWA 3

W dniach 19 oraz 22 czerwca 2012 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Grójcu zrealizowany został projekt: „Rowerowa Trójka”, w którym uczniowie z klas 4-6 mogli zaprezentować swoje umiejętności  z wiedzy teoretycznej na temat przepisów ruchu drogowego, a także sprawdzić się na specjalnie przygotowanym, rowerowym torze przeszkód.  Impreza odbyła się z inicjatywy Banku BGŻ SA, Stowarzyszenia WGR Kultura i Sport oraz Urzędu Miasta i Gminy w Grójcu.

W I etapie projektu, który obył się 19 czerwca, uczniowie rozwiązywali test ze znajomości zasad ruchu drogowego, składający się z 15 pytań. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów.
II etap - czyli pokazanie swoich praktycznych umiejętności jazdy rowerem – rozpoczął się o godz. 09.00 22 czerwca. Wiele osób w tym dniu przyjechało do szkoły rowerem. Zawody poprzedziło krótkie przedstawienie celów projektu, które zaprezentowała Pani Bożena Uszyńska- Dyrektor BGŻ SA Oddział w Grójcu, oraz Łukasz Rejer- Prezes Stowarzyszenia WGR KIS. Następnie każdy uczestnik otrzymał koszulkę sportową z logiem projektu.

wgrkis rowerowa trojka1 d

wgrkis rowerowa trojka2 d

Zawodnicy, którzy przystąpili do konkursu sprawnościowego, musieli przejechać tor w jak najkrótszym czasie. Na swojej trasie mieli do pokonania przeszkody takie jak slalom, rondo, wąskie przejazdy oraz inne. Dla dodatkowego bezpieczeństwa dzieci jeździły obowiązkowo w kaskach. Kiedy wszyscy chętni zmierzyli się z tą konkurencja, odbyły się rozgrywki drużynowe, w których szczególnie dało się odczuć ostrą rywalizację.
Do dyspozycji uczniów były również inne sprzęty sportowe, dzięki temu każdy uczeń mógł spędzić czas miło i przyjemnie.
Podczas gdy odbywało się liczenie wyników, dzieci korzystały z kolejnej atrakcji- grilla. Gdy wszyscy już zjedli i ochłonęli, można było ogłosić werdykt.
Nagrody były przyznawane w 3 kategoriach: klasa IV, klasa V, klasa VI.
Za bardzo dobre wyniki w teście teoretycznym wręczono lampki rowerowe.
Najlepszym w konkurencjach sprawnościowych - medale oraz puchary.
Inni uczestnicy dostali odblaskowe kamizelki.

Joanna Juszczak