marceli biegi barcelona mMieszkańcy Grójca biegali w Barcelonie

17 lutego w Półmaratonie Barcelońskim(Mitja ½ Marato Barcelona) wystartowało czterech mieszkańców Grójca: Tomasz Siedlecki,Bartosz Radzio,Grzegorz Jakóbisiak i Marceli Bińkowski.

Pomysł wyjazdu zrodził się następująco,myśleliśmy o starcie zagranicznym ale każdy z nas realizuje swoje plany biegowe w kraju i czasami terminy się pokrywają z imprezami zagranicznymi.Nasz mózg wyprawy do Hiszpanii Tomek przeglądając kalendarz biegów poza granicami kraju wypatrzył Półmaraton Barceloński. Termin pasował wszystkim, tak więc mieliśmy okazję tam wystartować. Przez ostatnie tygodnie przygotowywaliśmy się na bieżniach w Body Line Fitness Klub (Alicja i Bartosz Radzio) w Grójcu.

marceli biegi barcelona1 d

Każdy z nas miał już doświadczenie w tego typu biegach np.: Tomek- 7 maratonów i 10 połówek, Bartek- 5 maratonów i 6 połówek, Grzesiek-4 maratony i 20 połówek, Marceli- 5 maratonów i 4 połówki. Barcelona przywitała nas słońcem i temperaturą 16-18 stopni. Na aklimatyzację mieliśmy zbyt mało czasu, co z pewnością wpłynęło na sam bieg. W dzień poprzedzający start mieliśmy w nogach więcej niż trasa półmaratonu zwiedzając ciekawe miejsca Barcelony, takie jak np.: Sagrada Familia-secesyjna świątynia rzymskokatolicka, Park Guell-najbardziej znany park Barcelony, Font Magica-magiczna fontanna (pokazy światła i dźwięku) Camp Nou-stadion Barsy (największy w Europie) Port Vell-stary port, plaże przy porcie i obiekty olimpijskie, Plac Kataloński i Kolumnę K.Kolumba i wiele innych miejsc.

marceli biegi barcelona2 d

W niedzielę przed godz. 9.00 wszyscy zajęliśmy miejsca w swoich strefach czasowych i czekaliśmy na strzał startera. Trasa wymagająca, pierwsze 7 km.
lekki podbieg, potem w miarę płasko choć zdarzały się krótkie podbiegi. Start i meta obok Łuku Triumfalnego. Na trasie ciasno, wystartowało ponad 14 tys. Zawodników. Nasze czasy: Bartek 1godz.42 min. Tomek 1godz.53 min. Grzesiek 2godz.6 sek. Marceli 2godz.6 sek. Grzesiek prowadził mnie na zbicie 2 godz. Dziękuję mu za to że biegł ze mną, był przygotowany na dużo lepszy czas. Był jeszcze z nami kolega z Pruszkowa Krzysztof Więch a jego czas to równe 2 godz. Z wyników jesteśmy zadowoleni, niektórzy zbliżyli się do swoich życiówek, inni pobili swe rekordy. Dziękujemy swoim Kibickom za doping na trasie i mecie. Wyjazd do Hiszpanii okazał się udany i od strony sportowej jak i turystycznej. Teraz przed nami starty krajowe.

marceli biegi barcelona3 d

W kwietniu zapraszamy na 8 edycję Grójeckich Biegów Papieskich organizowanych przez MARCELI TEAM pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Grójec, tu każdy biegnie swoim tempem oraz dowolną ilość kilometrów a na mecie czeka na niego pamiątkowy medal. Informacja odnośnie startu-Marceli Bińkowski-tel.607 177 908.

Ze sportowym pozdrowieniem
Marceli Bińkowski