3zlot m

III Zlot Rowerowy Krainy Jeziorki w Czersku na zamku

Tym razem rowerzyści zjadą się na zamek w Czersku. W niedzielę 25 sierpnia odbędzie się kolejny zlot rowerowy rowerzystów z terenu Krainy Jeziorki oraz wszystkich miłośników jednośladów, który będzie kolejnym już  spotkaniem środowiska rowerowego z obszaru Krainy. Początek imprezy o godz. 13:00 na zamku w Czersku.

Do bram zamkowych może doprowadzić  zarówno Nadwiślański Szlak Rowerowy, jak i też pośrednio Szlak do Góry Kalwarii, Szlak dookoła Góry Kalwarii oraz Chojnowski Szlak Rowerowy. Osoby nie posiadające jeszcze map szlaków rowerowych Krainy Jeziorki zapraszamy do zakładki Szlaki oraz Mapa na stronie www.krainajeziorki.pl. Cykliści indywidualni organizują swój dojazd we własnym zakresie. Natomiast osoby zainteresowane wyjazdem grupowym z Grójca (Stowarzyszenie WGR KiS 601-547-305) lub Piaseczna (Chodź na rower - http://chodz-na-rower.blogspot.com/) proszone są o bezpośredni kontakt z cyklistami z tych miejscowości. Rowerzyści z Konstancina proszeni są o kontakt z inicjatywą Rowerowy Konstancin (FB).

3zlot1 d

3zlot2 d

Na miejscu dla uczestników przewidziano kiełbaski, a także:
- bezpłatny wstęp na zamek (hasło: Kraina Jeziorki)
- krótkie zwiedzanie zamku z przewodnikiem Panem Andrzejem
- Geocaching. A co to? Spotkanie z pasjonatami Geocachingu. Krótka lekcja teoretyczna o znanej na całym świecie zabawie. Po Zlocie (15:00) zabawa praktyczna na trasie Czersk - Góra Kalwaria - Piaseczno. Prowadzi Pan Jan.
- konkursy sprawnościowe i łamigłówki. Prowadzi Marzena.
Udział w zlocie jest bezpłatny wystarczy wysłać mejla (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do 20 sierpnia o planowanym dotarciu na Zlot i podaniu liczby uczestników (w końcu musimy wiedzieć ile zamówić kiełbasek!). W temacie mejla prosimy wpisać: Zgłoszenie na Zlot
Państwa wszelakie uwagi na temat oznakowania, przebiegu szlaków rowerowych mile widziane! Kolejny etap wyznaczania i budowy szlaków rowerowych będzie autorstwa samych rowerzystów Krainy Jeziorki!
W razie dużej niepogody Zlot zostanie odwołany!
Do zobaczenia na szlaku (Krainy Jeziorki oczywiście)!

3zlot3 d

Bezpłatne wejście na zamek obowiązuje tylko osoby przybyłe na zamek na rowerze w godz. 12:30 – 14:30.
Organizatorem Zlotu jest jest: Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki

więcej o projekcie: www.krainajeziroki.pl