gos_logo_nivea_m

Akcja „Już pływam z NIVEA i WOPR 2009” na Wodniku

Wraz z początkiem marca Kryta Pływalnia „Wodnik” przy ulicy Drogowców 12 w Grójcu, we współpracy z NIVEA i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, rozpoczęła realizację akcji „Już pływam z NIVEA i WOPR”. Akcja potrwa do połowy czerwca i jest częścią programu „Bezpiecznie z NIVEA i WOPR” promującego zasady bezpiecznego zachowania w wodzie i nad wodą, prowadzonego przez firmę NIVEA Polska i WOPR od 2002 roku.

Akcja „Już pływam z NIVEA i WOPR” ma na celu popularyzację nauki pływania oraz podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą wśród dzieci i ich opiekunów. W ramach akcji organizowane są kursy nauki pływania, którymi objęte są dzieci niemające możliwości uczestniczenia w tego typu kursach. Dla piętnastoosobowych grup dzieci, głównie z domów dziecka i ośrodków pomocy społecznej, w tym również z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grójcu, na pięćdziesięciu basenach w całej Polsce, organizowany jest cykl szesnastu zajęć, podczas których pod okiem instruktora WOPR maluchy uczą się pływać. Dowiadują się także, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i poznają podstawowe znaki informacyjne pojawiające się na kąpieliskach. Baseny oraz instruktorzy pływania uczestniczący w akcji otrzymują do dyspozycji sprzęt niezbędny do nauki pływania oraz materiały edukacyjne, które wykorzystują podczas zajęć. Natomiast dzieci – uczestnicy kursu dostają komplet materiałów edukacyjnych (kolorowanki i książeczki z naklejkami), których bohaterką jest foczka oprowadzająca dzieci po świecie bezpiecznych wakacji nad wodą.

Potrafię już pływać!

Na zakończenie akcji, w połowie czerwca każdy uczestnik, który samodzielnie przepłynie 25m dowolnym stylem dostanie plakietkę Już pływam z NIVEA i WOPR oraz nagrodę - maskotkę akcji Już Pływam z NIVEA i WOPR, czyli błękitną foczkę.

Mniej utonięć wśród dzieci

Każdego lata w Polsce z powodu utonięć ginie kilkadziesięcioro dzieci. Brak umiejętności pływania oraz nieznajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa to najczęstsze czynniki powodujące wypadki nad wodą. Nauka pływania i rozsądnego zachowania się w wodzie i na kąpieliskach wpływa bezpośrednio na malejące statystyki utonięć, dlatego NIVEA i WOPR sukcesywnie zwiększają liczbę dzieci objętych akcją Już Pływam z NIVEA i WOPR, w tym roku organizując zajęcia także po raz pierwszy w Grójcu.

Do zobaczenia na plaży...

W sezonie letnim Program Bezpiecznie z NIVEA i WOPR zaprasza na plaże nad Bałtykiem. Podczas nadchodzącego lata „Letnia Szkoła NIVEA” będzie uczyć pływania i bezpiecznego zachowania się w wodzie, a także organizować gry i zabawy dla wszystkich dzieci i ich rodziców w ośmiu nadmorskich miejscowościach: w Niechorzu (2-5.07), Świnoujściu (9-12.07),Ustroniu Morskim (16-19.07), Darłówku Zachodnim (23-26.07), Krynicy Morskiej(30.07-2.08), Władysławowie (6-9.08), Ustce (13-16.08) oraz w Jarosławcu (20-23.08). Zajęcia prowadzone będą na plażach przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów i ratowników WOPR oraz doświadczonych animatorów. Zajęciom towarzyszyć będą konkursy i zabawy sprawnościowe z licznymi nagrodami.