Sport w Grójcu

plebiscyt plakat2014Od poniedziałku 5 stycznia można głosować w Plebiscycie na Sportowca i Trenera Grójca 2014. Wybierać można spośród szesnaściorga sportowców i czternaściorga trenerów.

Głosować można na stronie:

http://www.grojec24.net/plebiscyt.html

Głosowanie trwa do niedzieli 18 stycznia 2014. Po trzech kandydatów z każdej kategorii z największą ilością głosów przejdzie do finału.

Tegoroczny Plebiscyt odbywa się pod patronatem honorowym burmistrza Grójca Jacka Stolarskiego.

NOMINOWANI SPORTOWCY:

Adrian ABRAMOWICZ – piłka nożna, GPSZ Głuchów, zgłoszony przez: Czytelnika
Ostatni sezon przestawiony z bocznego pomocnika-napastnika na stopera. Meczy 13, Goli 6, Asysty 3. Zawodnik ma 22 lata, jest szybki, bardzo dobry technicznie, zagra na każdej pozycji na badzo wysokim poziomie. Mecz z Belskiem zagrał pierwszy raz od ponad roku przerwy jako napastnik i w 20 minut sam rozgromił ich obronę strzelając 3 bramki i asystował przy kolejnej. Niestety sędziowie w tych ligach nie stoją na zbyt wysokim poziomie i uznali tylko 1 bramkę gdzie po meczu stwierdzili jednogłośnie, że popełnili błąd.

Hubert BARANOWSKI - piłka nożna, TKKF Grójec, zgłoszony przez TKKF GRÓJEC
Jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy w Grójcu. Przez wiele lat bronił barw Mazowsza Grójec. Od dwóch sezonów związanych z TKKF Grójec, którego jest kapitanem. Zespół z Hubertem w podstawowym składzie wywalczył awans do A-klasy.

Ewelina CIEŚLAK – karate, Mazowieckie Stowarzyszenie Karate-Marceli Team, zgłoszona przez: Mazowieckie Stowarzyszenie Karate-Marceli Team    Posiada stopień mistrzowski I DAN, sztuki walki uprawia 10 lat. Medalistka Pucharu Polski, turniejów ogólnopolskich oraz wielokrotna mistrzyni Powiatu Grójeckiego w karate, mieczach piankowych i nunchaku sportowym.
Jacek CHAŁUPKA – karate, Klub Karate "Seiken" Grójec, zgłoszony przez Czytelniczkę
Zdobywca złotego medalu podczas 50 Turnieju Gwiazd Karate 6 października 2014 roku - Los Angeles (USA). W przeddzień Turnieju Mistrzów Karate w Stanach Zjednoczonych (5 październik) zdał egzamin techniczny na 5 dan przed jednym z największych Mistrzów Światowego Karate - Takayuki Kubota 10 dan i otrzymał tytuł Shihan.

Adrian GOTLIB - piłka nożna, Mazowsze Grójec '98, zgłoszony przez: Czytelnika
Filar juniorów Mazowsza, grający jako środkowy obrońca. Przez ten rok prezentował bardzo wysoki poziom sportowy, co zaowocowało przyłączeniem do drużyny seniorów. Osobiście to gram z nim w obronie i zawsze spokojnie się czuję mając tak świetnego, pewnego, doświadczonego stopera za sobą. W tym roku w 18 meczach strzelił 4 bramki, więc myślę że są to dobre statystyki jak na stopera, tym bardziej że zazwyczaj gramy ustawieniem 3-5-2. W kręgach młodzieżowych jest to popularny sportowiec.

Błażej JAKÓBOWSKI – kolarstwo, WGR KiS, zgłoszony przez: Czytelnika

Bierze udział w każdych możliwych zawodach i przy czym zajmuje wysokie miejsca reprezentując naszą gminę oraz WGR KIS.

Michał KOZIŃSKI – koszykówka, MKS II Grójec, zgłoszony przez: MKS GRÓJEC    

18 –latek , który zdobył razem z MKS II 11 miejsce w turnieju ogólnopolskim 3 lata temu. O sobie napisał: W MKS Grójec gram już 10 lat. Wraz z tą drużyną osiągnąłem wiele sukcesów, a największym z nich było 11 miejsce w Polsce 3 lata temu. Koszykówka stała się moją pasją, którą staram się rozwijać w wolnych chwilach. Bardzo cenię sobie pracę zespołową i doskonalenie siebie samego. Każda wygrana i porażka jest dla mnie motywacją do dalszego działania.

Joanna KRAJEWSKA - kolarstwo górskie/szosowe, zgłoszona przez: Czytelnika    

7 miejsce na podium na dystansie MINI w Poland Bike Marathon, trzecie miejsce wśród kobiet na wyścigu szosowym Skoda Cyklo Gdynia na najdłuższym dystansie 125 km, pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Rekord czasu wjazdu na górę Pradziad (Czechy, Jesioniki) wśród kobiet (różnica wysokości między początkiem podjazdu a szczytem góry wynosi 930 metrów).

Kinga MAJEWSKA - biegi uliczne, Biegam Bo Lubię Grójec, zgłoszona przez Biegam Bo Lubię Grójec    

Za systematyczny rozwój i uzyskane wyniki w biegach na 10 km i półmaratonie 1:50:04.

Damian MIKOŁAJCZYK – koszykówka, MKS Grójec, zgłoszony przez: MKS GRÓJEC

Zawodnik , który dla naszego miasta gra już od 23 lat (!). Wszechstronny zawodnik , król strzelców III ligi WozKosz w sezonie 2011/2012 ze średnią 28 pkt. w tym sezonie ostatnio zdobył 39 pkt.

Michał MIRKOWSKI - biegi uliczne, Biegam Bo Lubię Grójec, zgłoszony przez: Biegam Bo Lubię Grójec    

Za systematyczne poprawianie wyników na dystansie maratonu, obecnie rekord życiowy 3:12:52.

Tomasz PELCHEN – lekkoatletyka, zgłoszony przez: Czytelniczkę

2 miejsce w Nieoficjalnych Mistrzostwach Polski w biegu pięciogodzinnym (przebiegnięte 60 km.)
- 3 miejsce w 4 Cross Maraton Nowe Miasto nad Pilicą
- 1 miejsce w klasyfikacji wiekowej  w charytatywnym biegu Wings For Life World Run, (pokonane 45 km)
- 1 miejsce w klasyfikacji mieszkańców Grójca w biegu Grójecka Dycha (2 w powiecie)
Ponadto udział w:
- ultramaratonie Kaliska Setka na 100 km. w czasie 9:28:29,
- Orlen Maraton czas 3:04:03, Maraton Poznań 3:01:09, 2 Cross Maraton Nadarzyn czas: 3:12:11, 9 Cross Maraton Sielpia czas: 3:11:18

Rafał SOBCZAK - piłka nożna, Mazowsze Grójec, zgłoszony przez: MAZOWSZE GRÓJEC
Wychowanek klubu z ulicy Laskowej. Podstawowy zawodnik IV ligowej drużyny. Należy do najlepszych strzelców Mazowsza Grójec.

Dorota SZCZEPAŃSKA - biegi uliczne, Biegam Bo Lubię Grójec, zgłoszona przez Biegam Bo Lubię Grójec   
Za debiut w maratonie, wynik 4:17:05

Adrian WIĘCKOWSKI - piłka nożna, GPSZ Głuchów, zgłoszony przez: GPSZ GŁUCHÓW
Kapitan drużyny i lider linii defensywnej Głuchowa. W tym sezonie bezapelacyjnie jeden z głównych zawodników, dzięki którym poprawiliśmy grę defensywną, co nie licząc ostatniego spotkania przyczyniło się do znacznego zmniejszenia liczby straconych bramek.

Ireneusz WOJCIECHOWSKI - lekkoatletyka, BBL Grójec, zgłoszony przez: Stowarzyszenie Signovum.pl   
Uczestnik biegów maratońskich oraz biegów ultra. Ukończył m.in: jubileuszowy 30 Supermaraton Kalisia (100 km) w czasie 10:19:54. Bieg Rzeźnika w czasie 12:09:37, maraton 3:19:36, 10km 40:15.

NOMINOWANI TRENERZY:

Mirosław ANDRYCHOWICZ – koszykówka, MKS Grójec, zgłoszony przez Czytelnika
Drużyna, prowadzona przez trenera Andrychowicza, w zeszłym sezonie jak i już bieżącym uzyskuje dobre miejsca w klasyfikacjach drużynowych i meczach ligowych.

Marceli BIŃKOWSKI - sztuki i sporty walki, Mazowieckie Stowarzyszenie Karate-Marceli Team, zgłoszony przez: Mazowieckie Stowarzyszenie Karate-Marceli Team
Trener z 22-letnim doświadczeniem. Wychował ponad 3,5 tysiąca adeptów. Stopień mistrzowski 5 DAN (Shihan-profesor). Organizator zawodów każdej rangi w sztukach walki w Polsce, organizator Grójeckich Biegów Papieskich. Wielokrotnie nagradzany za swą pracę trenerską przez lokalne samorządy oraz związki sportowe. Ubiegłoroczny zwycięzca Plebiscytu na Najpopularniejsza Trenera Grójca.

Szymon CIEPIENIAK – karate, Grójecki Klub Karate SEIKEN, zgłoszony przez: Czytelniczkę
Jest bardzo zaangażowany w swoją pracę, dzieciaki go uwielbiają. Zasłużył na wyróżnienie po swoich przejściach zdrowotnych i kocha to co robi.

Piotr KAWALEC – koszykówka, MKS II Grójec, zgłoszony przez: MKS GRÓJEC
Trener MKS od kilku lat.  Sukcesy w turniejach ogólnopolskich i mazowieckich. Jego drużyna od tego sezonu gra w rozgrywkach III ligi WozKosz. Swój pierwszy sezon w III lidze , koszykarze zaczęli od 3 zwycięstw z rzędu. (najlepszy start w lidze w tym sezonie). 3 lata temu zajęli 11 miejsce w całej Polsce (kadeci rocznik 96).

Konrad GŁÓWKA – piłka nożna, Mazowsze Grójec, zgłoszony przez: MAZOWSZE GRÓJEC
Od wielu lat związany z grójecką piłką nożną. Najpierw jako jeden z czołowych piłkarzy III-ligowej drużyny, następnie trener drużyn młodzieżowych i seniorów. Obecnie nauczyciel w-f w szkole podstawowej nr 1, w Mazowszu Grójec prowadzi najmłodsze roczniki, które odnoszą duże sukcesy w rozgrywkach regionalnych. Prowadzony przez niego zespół z rocznika 2004 wygrał w grudniu pretiżowy Memoriał im. Władysława Kramczyka.

Mariusz KOTAŃSKI – piłka nożna, TKKF Grójec, zgłoszony przez: TKKF GRÓJEC
Wychowanek Mazowsza Grójec. Czołowy zawodnik drużyny, która występowała w IV lidze. Od początku 2014 roku trener TKKF Grójec, z którym w doskonałym stylu awansował do A-klasy. Na półmetku rozgrywek jego zespół w wyższej klasie rozgrykowej plasuje się na wysokim drugim miejscu w tabeli i ma spore szanse na awans do Ligi Okręgowej.

Witold LISICKI – piłka nożna, GPSZ Głuchów, zgłoszony przez: GPSZ GŁUCHÓW
Objął posadę trenera w momencie kiedy klub przechodził kryzys. Nie udane ostatnie dwa sezony, a zwłaszcza fatalny wynik w poprzednim sezonie stawiały przed nim duże wyzwanie. Mimo to zdołał odbudować drużynę i obecna pozycje na zakończenie roku zawdzięczamy jego pracy. Klub odnotował w tym roku pod jego wodzą najlepsze serie zwycięstwo z rzędu i meczów bez porażki dzięki czemu nasza drużyna jest najlepsza w lidze z naszej gminy.

Łukasz NOWAK – koszykówka, MKS Grójec, zgłoszony przez: MKS GRÓJEC
Od 2 lat trener MKS I. Zawodowiec z doświadczeniem w wielu klubach. M.in. AZS Politechnika Radom II Liga, Pułaski Warka II liga. Zaczynał w barwach UKS Basket Chorzów a z drużyną AZS Politechnika Częstochowska zajął III miejsce w mistrzostwach europy drużyn akademickich. Poprzednio (przed Grójcem) był I trenerem w Kozienicach  III Liga WozKosz.

Patryk NOWAK – piłka nożna, Harcerski Klub Piłkarski Szczyt Grójec, zgłoszony przez: Czytelnika
Patryk Nowak znakomicie dogaduje się z drużyną, przeprowadzając regularne treningi. Osiągnięcia drużyny Szczyt Grójec w tym roku: 1. Wygrana w turnieju głównym halowej piłki nożnej podczas Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej "Rekiny Futbolu" w Mławie. 2.Wygrana Ogólnopolskiego Harcerskiego Turnieju Piłki Nożnej "HARCcup" W Radomsku. 3.Zwycięstwo w drugiej lidze na Europejskim Memoriale Maczka w Warszawie. 4.Trzecie miejsce w Mikołajkowym Turnieju Piłkarskim dla Gimnazjalistów, mimo obecności profesjonalnych klubów piłkarskich.

Andrzej PRAWDA – piłka nożna, Mazowsze Grójec, zgłoszony przez: Czytelnika
Długoletnia praca w Mazowszu Grójec.

Alicja RADZIO - fitness, Radzio Fitness Klub, zgłoszona przez: Czytelniczkę
Dla Ali sport to pasja, to całe życie i widać to zawsze gdy się z Alą rozmawia w Klubie albo na ulicy - ona zawsze ma najnowsze zalecenia, informacje żywieniowe, porady trenerskie. Ponad to startuje we wszelkich możliwych biegach, wyścigach rowerowych, czynnie udziela się w życiu sportowym Grójca. Trenuje wiele osób zarówno tych, które ćwiczą hobbystycznie, jak również osoby z problemami zdrowotnymi. Jest uczciwa, dobra, dla każdego zawsze znajdzie czas. Jest również dietetykiem i dla swoich klientów przyrządza doskonałe dietetyczne posiłki dopasowane do harmonogramu ćwiczeń i problemów zdrowotnych.

Bartosz RADZIO – fitness, Radzio Fitness Klub, zgłoszony przez: Czytelniczkę
Dla Bartka sport to pasja, to całe życie i widać to zawsze gdy się z Bartkiem rozmawia w Klubie albo na ulicy - on zawsze ma najnowsze zalecenia, informacje żywieniowe, porady trenerskie. Ponad to startuje we wszelkich możliwych biegach, wyścigach rowerowych, czynnie udziela się w życiu sportowym Grójca. Trenuje wiele osób zarówno tych, które ćwiczą hobbystycznie, jak również osoby z problemami zdrowotnymi. Jest uczciwy, dobry, dla każdego zawsze znajdzie czas. Jest sportowcem i trenerem, który od zawsze i na zawsze jest grójecczaninem!

Ireneusz WOJCIECHOWSKI – lekkoatletyka, BBL Grójec, zgłoszony przez: Stowarzyszenie Signovum.pl
Od 2013 roku prowadzi zajęcia BBL w Grójcu w okresie marzec-listopad. Prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży w klubie Signovum LA oraz realizuje poniedziałkowe zajęcia ogólnorozwojowe z przedszkolakami i dziećmi pionu młodszego szkół podstawowych. W roku 2014 zawodnicy BBL Grójec pod jego nadzorem przygotowywali się i ukończyli z dobrymi wynikami wiele biegów na dystansach 10 km i 21km. Najbardziej wytrwali z nich debiutowali lub poprawiali swoje wyniki w biegach na dystansie maratonu.

Paweł ZEGARSKI – pływanie, UKS "ORION", zgłoszony przez: Czytelnika
Paweł Zegarski, młody, sympatyczny i pozytywnie nastawiony do życia człowiek. Niegdyś piłkarz oraz siatkarz, obecnie niezły triathlonista ale przede wszystkim uwielbiany przez dzieci trener. Dzięki pracy w charakterze ratownika i instruktora pływania na grójeckim basenie zaangażował się w szkolenie dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia pływackie. Ten rok Paweł może uznać za szczególnie udany. Dzięki jego staraniom powstał Uczniowski Klub Sportowy ORION. Jest to stowarzyszenie mające na celu nadać bardziej sportowy charakter dotychczasowej pracy z miejscowymi młodymi pływakami. Pierwsze miesiące istnienia ORIONa pokazują, że było to dobre posunięcie. Pozytywne reakcje napływające od mieszkańców oraz pierwsze sukcesy sportowe wychowanków pozwalają patrzeć w przyszłość z optymizmem na pracę Pawła i jego zespołu.