Sport w Grójcu

Rozgrywki sportowe w ramach Święta Kwitnących Jabłoni rozpoczęły się w sobotę, 23 maja o godz. 9.00 od tunieju 6-tek piłkarskich o puchar Burmistrza Gminy i Miasta Grójec. Do rozgrywek zgłosiło się 17 drużyn. Zawody rozegrano na dwóch boiskach o sztucznej nawierzchni.

Pierwsza faza systemem pucharowym wyłoniła cztery zespoły grające o medale. W meczu o trzecie miejsce Spartakus pokonał 1 : 0 drużynę Jednostki Wojskowej. Mecz o pierwsze miejsce to pełne emocji starcie FC Jasieniec i GOS. Tym razem górą był FC Jasieniec 2 : 0.  Najlepszym strzelcem turnieju został Kacper Merski z FC Jasieniec, a najlepszym bramkarzem wybrano Kubę Czerwińskiego z GOS. 

Również w sobotę rozpoczęły się turnieje piłki siatkowej i tenisa ziemnego. W turnieju siatkówki o puchar dyrektora GOS Mazowsze zagrało 8 drużyn. Tego dnia rozegrano fazę grupową. Finały zaplanowane były na niedzielę. Tuż przed ich rozpoczęciem jedna z drużyn wycofała się z turnieju. Trzy pozostałe drużyny walczące o trofea zagrały każdy z każdym. Były to bardzo ciekawe mecze. Do ostatniego momentu warzyły się losy wygranej. W pierwszym meczu GOS I uległ LO Mogielnica. Z kolei w drugim starciu LO Mogielnica przegrała z Sadownikiem Błędów. Toteż ostatni mecz decydował o kolejności tabeli. Zawody pomiędzy Sadownikiem i GOS rozstrzygnęły się zwycięstwem Sadownika, który sięgnęł po zwycięstwo w całym turnieju. Najlepszym atakującym wybrano Łukasza Stępniaka z Sadownika Błędów, a MVP turnieju został Sebastian Bitner z LO Mogielnica. 

W turnieju tenisa ziemnego o puchar Burmistrza Gminy i Miasta Grójec zagrało 12 zawodników. W półfinałach osiągnięto wyniki: Adamczuk Waldemar/Ignatowski Marcin 9/5; Wróblewski Marek/Wolszakiewicz Marcin 9/7. Mecz o III miejsce wygrał Ignatowski Marcin z Wolszakiewiczem Marcinem w stosunku 6/4 6/4. W finale zaś Adamczuk Waldemar pokonał Marka Wróblewskiego 6/4 6/3. Finał turnieju "pocieszenia" (drabinka pucharowa w drugą stronę-dla przegranych w I rundzie) wygrał Frączak Eryk/Nojek Adrian 6/0. Niektóre mecze były grane tylko 1 set, inne set do 9 wygranych gemòw, zaś finał i mecz o III miejsce do dwóch wygranych setów. Wszystko w zależności od fazy turnieju, stąd brak spójności w formule wyników. Pierwsze trzy miejsca we wszystkich turniejach nagrodzone były pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów, zwycięzcom i zapraszamy na kolejne imprezy.

DOIS GOS/AK

 

gos skj na sportowo 1d

gos skj na sportowo 2d