Turnieje, zawody...

liga mKolejny już raz w marcu rozegraliśmy zawody lekkoatletyczne. W hali Spartakus odbyła się Halowa Lekkoatletyczna Liga Szkół Podstawowych.

Zawody zdecydowanie się udały. Z sześciu szkół podstawowych naszej gminy wystartowały cztery. W sumie było 92 uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych. Do rozegrania były cztery konkurencje. Biegi na 20 m i 300 m oraz skok w dal z miejsca i rzut piłka lekarską w przód. Każdy poziom edukacyjny dziewczęta i chłopcy uczestniczyli w czterech konkurencjach. Rywalizowali indywidualnie o medale, ale ich wyniki były punktowane i sumowane później przez komisje sędziowską. Każdy punkt się liczył bo mógł zaważyć na końcowej lokacie szkoły.

Za pierwsze trzy miejsca szkoły premiowane były nagrodami w postaci sprzętu sportowego równowartości 200 zł za trzecie, 300 zł za drugie i 500 zł za pierwsze miejsce. Między innymi dlatego zawody zgromadziły dużo uczestników i odbywały się we wspaniałej atmosferze. Szczególnie gorące brawa i duże zainteresowanie wzbudziły biegi na 300 m. W hali Spartakus aby przebiec ten dystans trzeba pokonać trzy i pół okrążenia. W czasie biegu może się wiele wydarzyć. Były takie wyścigi gdzie kilkakrotnie zmieniali się prowadzący, a na koniec była walka do ostatniego centymetra dystansu.

Zawody wygrała reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej z Lesznowoli zdobywając 464 pkt,, przed Publiczną Szkołą Podstawową Nr 1 Grójec 391 pkt.  i Publiczną Szkołą Podstawową Nr 3 z Grójca 301 pkt.. Czwarte miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa z Częstoniewa uzyskujące 237 pkt.. W lidze nie wystartowała Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 z Grójca i Publiczna Szkoła Podstawowa z Bikówka . Pierwsze trzy miejsca poza nagrodami rzeczowymi nagrodzono okolicznościowymi pucharami i dyplomami dla szkoły. Na koniec zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali wodę i batonik regeneracyjny.

Nad bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem zawodów czuwali: Agata Wojas i Szymon Wojas, Daniel Złoch, Paweł Młodziński, Marta Grzelak i Ireneusz Wojciechowski.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne imprezy.


                                        DOIS GOS


liga 1d