Wyszukiwarka

Pomoc psychologiczna dla najmłodszych w gminie Grójec

Burmistrz Dariusz Gwiazda w towarzystwie Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Moniki Kozłowskiej podpisał porozumienie dotyczące szeroko rozumianej pomocy psychologicznej dla uczniów i przedszkolaków w gminie Grójec.


 

Umowa zawarta z Zakładem Opieki Zdrowotnej w Pniewach dotyczy sfinansowania zajęć ze specjalistami m in.: z psychologami, logopedami, pedagogami specjalnymi. Pomoc, właściwie w nieograniczonym zakresie, jest skierowana do wszystkich dzieci uczęszczających do placówek gminnych. Pieniądze pochodzą z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Oprócz spotkań ze specjalistami w szkołach i przedszkolach gminnych, dzieci wraz z rodzicami mogą skorzystać z usług specjalistów w placówkach ZOZ Pniewy i Tarczyn.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawartego porozumienia. Rodzice dzieci w naszej gminie oczekiwali zwiększenia godzin zajęć specjalistycznych. Oferta otrzymana od ZOZ Pniewy pozwala wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom. Już od połowy sierpnia dyrektorzy placówek informują nauczycieli o możliwościach dodatkowej pracy, szukają także psychologów i logopedów. Chcemy, aby wszystkie potrzeby dzieci były realizowane – skomentowała Monika Kozłowska,

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy i Miasta Grójec

Facebook.com Twitter.com

Zobacz również