Wyszukiwarka

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego w Grójcu

Adres:
ul. Polna 17a, 05-600 Grójec

tel. 48 670 46 33 e-mail: pspnr2@grojecmiasto.pl

strona internetowa: www.psp2grojec.edupage.org

dyrektor Dariusz Fijałkowski

Liczba uczniów: 926

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego w Grójcu to miejsce, w którym 85 lat tradycji  spotyka się z nowoczesnością. Szkoła posiada infrastrukturę na miarę XXI wieku: dwa oddzielne skrzydła dla młodszego i starszego pionu, bogato wyposażone pracownie językowe, w tym najnowocześniejsza w powiecie pracownia informatyczno- językowa, sale do zajęć specjalistycznych, logopedii, SI, rewalidacji, gimnastyki korekcyjnej, wczesnego wspomagania WWR, gabinety psychologa i pedagoga, szafki na podręczniki dla każdego ucznia, dostosowania dla osób niepełnosprawnych oraz monitoring na terenie całego kompleksu szkolnego. Do szkoły przynależy kompleks boisk sportowych, hala sportowa, dwie sale gimnastyczne oraz sala do zajęć tanecznych.

Dwójka to miejsce pracy wysoko wykwalifikowanej  kadry nauczycielskiej, której większość stanowią nauczyciele dyplomowani. To przestrzeń przyjazna  uczniom i rodzicom , w którym każda pasja i indywidualne zdolności są dostrzegane i rozwijane w zależności od potrzeb, to szkoła  oferująca specjalistyczną opiekę zarówno nad uczniami z trudnościami w nauce, jak i uczniami uzdolnionymi.

 Dwójka to szkoła, która może się szczycić znaczącymi osiągnięciami edukacyjnymi, rokrocznie powiększa się grono laureatów konkursów przedmiotowych, finalistów olimpiad, medalistów zawodów sportowych w wielu dyscyplinach.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 to jedyna placówka w mieście z klasami usportowionymi, ponadto oferująca szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych: sportowych, artystycznych, szachowych, kół zainteresowań oraz zajęć przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty.

Dwójka to również szkoła od dziesięcioleci aktywnie obecna we wszelkich działaniach na rzecz środowiska lokalnego, to miejsce, w którym wartości takie jak : tolerancja, otwartość  na świat, postawa obywatelska i przywiązanie do  małej i dużej ojczyzny  są zawsze  obecne.

Uczymy z pasją! Jesteśmy zawsze z uczniem i dla ucznia !