Wyszukiwarka

Publiczne Przedszkole nr 1 w Grójcu

Adres:
ul. Laskowa 6, 05-600 Grójec

tel. 48 664 23 32  email:przedszkolenr1@grojecmiasto.pl

Dyrektor Elżbieta Jakubiec

Liczba oddziałów:10

Liczba przedszkolaków 235

Publiczne Przedszkole nr 1 w Grójcu  jest placówką publiczną, powstałą w 2015 roku. Mieści się w dwóch budynkach, przy ul. Laskowej 6 i Worowskiej 1. Oba budynki położone są w otoczeniu zieleni, z dala od ruchliwych ulic. Place zabaw wyposażone są w przeplotnie, huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice oraz estetyczne i bezpieczne elementy drewniane służące do zabaw dzieci na świeżym powietrzu.  W przedszkolu  przy ul. Laskowej mamy 7 przestronnych, słonecznych i dobrze wyposażonych sal zajęć, poza tym jest szatnia, dobrze wyposażone zaplecze kuchenne i magazynowe. Przedszkole przy ul. Worowskiej to 3 przestronne i estetycznie wyposażone sale, szatnia oraz zaplecze kuchenne – posiłki dostarcza catering. 

W przedszkolu pracuje doskonale wykształcona i doświadczona kadra pedagogiczna stosująca nowoczesne metody pracy. Nauczycielki są uważnymi obserwatorami dzieci, dobrze je znają i umieją im pomagać, a personel obsługi pomaga dbać o zaspokajanie potrzeb dzieci. Nasi wychowankowie biorą udział w festiwalach i konkursach dla przedszkolaków, a także w licznych projektach. Zdobywają nowe doświadczenia, poznając fascynujący świat muzyki, teatru, literatury i sztuki, ucząc się pracy zespołowej i współpracy w zabawie. Nasi przedszkolacy uczą się przede wszystkim przez zabawę, która jest najlepszą formą przekazywania dzieciom wiedzy o otaczającym świecie i uczenia niezbędnych umiejętności. Dzieci mogą brać udział w bezpłatnych zajęciach języka angielskiego, religii, zajęć
z logopedą i psychologiem. Organizujemy szereg świąt i uroczystości między innymi „Powitanie Jesieni”, Spotkania Wigilijne, Bal karnawałowy, „Powitanie Wiosny”, „Święto Rodziny”, imprezy te skupiają całe rodziny i społeczność lokalną. 
Nasze przedszkole to miejsce, gdzie dzieci mogą w pełni przeżywać radosne dzieciństwo i odkrywać nieskończony potencjał twórczy.