Wyszukiwarka

Komunikat w sprawie odwołania corocznych wydarzeń świątecznych

Szanowni Mieszkańcy,

Pandemia spowodowała, że z wielu atrakcji w tym roku musieliśmy zrezygnować. Nie odbyło się Święto Kwitnącej Jabłoni, Święto Jabłka, Dzień Dziecka, a uroczystości patriotyczne miały bardzo skromny charakter.  Po konsultacji z księdzem kanonikiem wicedziekanem Dekanatu Grójeckiego Zbigniewem Stefaniakiem, Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną oraz pozostałymi służbami mundurowymi postanowiono, że obchodzona corocznie wigilia na Rynku Miejskim, w tym roku nie zostanie zorganizowana, nie powstanie też Szopka Bożonarodzeniowa. Nie można w sytuacji, gdy pojawiają się coraz większe ograniczenia, planować wydarzenia, które zachęcałoby Mieszkańców do gromadzenia się na rynku.

Za to zaplanowane jest włączenie świątecznych iluminacji 6 grudnia. Zarówno ulice, jak i rynek, będą świątecznie ozdobione, natomiast z wieży ratuszowej każdego dnia o godzinie 12.00 popłyną dźwięki kolęd.

Natomiast w listopadzie, w miesiącu, w  którym obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości, z ratuszowej wieży w południe każdego dnia można wysłuchać melodii pieśni patriotycznej. W taki sposób w naszym mieście zostanie oddany hołd bohaterom Ojczyzny.

Facebook.com Twitter.com

Zobacz również